Düz saçlı kadınların kıvırcık saçlı olmak istemeleri, kıvırcık saçlı kadınların da düz saçlı olmak istemeleri yüzyıllardır değişmeyen bir gerçek. İşte bu yüzden perma ya da Brezilya fönü gibi çeşitli saç işlemlerine ihtiyaç duyuluyor. Perma, kadınların daha sık tercih ettiği bir işlem oluyor. Bu yüzden perma yaptıracaklara öneriler sunmak istiyoruz.

 

 

Neden Perma Yaptırmak İstiyorsunuz?

Öncelikle kendinize bu soruyu sormanız gerekir. Çünkü perma saçlarınızda kalıcı bir kıvırcıklık yapacaktır. Geri dönüşü olmadığından perma yaptıracaklara öneriler arasında ilk sırayı emin olup olmadığınıza ayırıyoruz. Eğer saçlarınızın bir süre sonrasında kendiliğinden düzleşeceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Sadece yeni çıkan saçlarınız düz çıkacaktır. Uygulama yapılan saçlarda zamanla sadece buklelerin sıklığı hafif oranda azalabilir. Ancak asla dümdüz olmaz.

Bir diğer önerimiz saçlarınıza perma öncesinde bakım yaptırmanız olacak. Sonuçta bu işlem saçlara az da olsa zarar veriyor. Önce bakım yaptırarak permanın vereceği zararı minimuma çekmeniz mümkün olabilir. Bu arada boyalı saçlara da perma yapılabildiğini belirtelim. Perma yaptıracaksanız, bukle sıklığının ne olacağını öncesinde kuaförünüz ile mutlaka konuşun.

 

Sizin için kaleme aldığımız doğru saç yıkama yöntemleri makalemize göz attınız mı?