Eğer saçlarınızın canlı ve sağlıklı olmasını istiyorsanız saçlarınızı doğru şekilde yıkamalısınız. Aslında doğru saç yıkama yöntemleri ekstra bir çaba gerektirmiyor. Sadece birkaç yıkama alışkanlığını değiştirmeniz gerekebilir. Öncelikle saçlarınızı yıkamadan önce durulamalısınız. Tamamen ıslatın bir dakika bekledikten sonra durulamanız, saçlarınızın daha fazla kirden arınmasını sağlar.

 

Saçınızı Yıkarken Bunlara Dikkat Edin!

Eğer saçlarınız yıpranmış durumda ise doğru saç yıkama yöntemleri sizin için daha önemli demektir. Yıkama öncesinde saç kremi ile uçlarını nemlendirin. Ardından durulayarak şampuanlamaya geçin. Şampuanlama esnasında önce saçlı deri yıkanmalıdır. Parmak uçlarınız ile masaj yaparak kafa derisindeki yağı ve kiri temizleyin. Ardından kökten uca doğru olmak üzere şampuanlama yapın.

Sadece 1 defa şampuanlama yapmaya özen gösterin. İki defa şampuanlama yapmayın. Ayrıca saç kremi ile saçlarınızın nemlenmesini sağlayabilirsiniz. Fakat saç kremini asla saç köklerine sürmeyin. Saç köklerine krem sürerseniz, cildin yağ dengesini bozarsınız. Hatta diplere yakın bölgeye de saç kremi sürmeyin. Orta ve uç kısımlarına sürmeniz yeterli olur. Saçlarınızı her gün yıkamayın. İki günde 1 yıkama yapmalısınız.

 

Sürekli aynı saç modelleri ile boy göstermekten sıkıldınız mı? O zaman kılçık örgü ile tanışın...