Sürekli aynı saç modelleri ile boy göstermekten sıkıldıysanız, sizi daha önce denemediğiniz ancak mükemmel görünümü ile herkesin beğenisini kazanabilen bir örgü modeli ile tanıştıralım: kılçık örgü! Elbette ilk bakışta çok karmaşık görünebilir. Ancak tüm örgü çeşitleri arasında en şık duranı da kuşkusuz kılçık örgüler oluyor. Özellikle röfleli, balyajlı ve ombreli saçlarda bu örgünün muhteşem bir duruş kazandığını da söylemeden geçemeyeceğiz.

Kılçık Örgü Nasıl Yapılıyor?

Bu örgü şeklinin diğer örgülerden farklı durmasının nedeni, saçların üçe değil, ikiye ayrılarak örülmesidir. En özel davetlerde dahi güvenle tercih edebileceğiniz saç örgüsü, yüz hatlarını cesurca ortaya çıkarıyor olmasıyla da ön plana çıkıyor. Günlük hayatınızda ya da sosyal hayatınızda da bu saç örgüsü modelini deneyebilirsiniz.

Özellikle rüzgarlı günlerde saçlarınızın darmadağın olmasından bıktıysanız, sabah kısa sürede saçınızı kılçık örgü modeli ile buluşturabilir ve gün boyu düzgün saç görünümünü koruyabilirsiniz. Ancak bu örgüyü yaparken olabildiğince sıkı olması gerektiğini de unutmayın. Gelelim evde kılçık örgüyü nasıl yapacağınıza…

Kılçık Örgü Yapma Yöntemi

Öncelikle saçlarınızı tarayın ve ardından tamamını ortadan ikiye ayırarak sağ ve sol elinize alın. Önce sol elinizde bulunan tutamdan ince bir tutam alarak sağ elinizdeki tutama ekleyin. Aynı işlemi diğer tarafta da yapın. Sağ elinizdeki tutamdan ince bir tutam alın ve sol taraftaki tutama ekleyin. Bunu yaparken sıkı olmasına özen gösterin. Saçlarınızı ucuna kadar ördükten sonra sıkı bir toka ile ucunu bağlayın. İşte örgünüz hazır!

Bu örgüyü saçınızı önce at kuyruğu yaparak da deneyebilirsiniz. Hatta saçınızın en tepesinden başlayarak da kılçık örgünün muntazam görünmesini sağlayabilirsiniz. Kılçık örgü yapmayı artık biliyorsunuz. Saçınıza nasıl bir şekil vereceğiniz hayal dünyanıza kalmış…

Saçlarınıza zarar verebilecek saç modellerini bu modeller saçlara zarar veriyor yazımızda sizlerle paylaştık.