İstanbul’da yaşayan kadınlar riskli saç işlemleri konusunda genellikle birkaç bölgede hizmet veren kuaför salonlarını tercih ediyor. Bunlar arasında Mecidiyeköy kuaför salonları da var. Kaynak saç işlemleri, rasta, Brezilya fönü, perma gibi işlemler bilindiği gibi profesyonel bir şekilde yapılması gereken işlemlerin başında geliyor. Basit bir hata saçlara büyük zararlar verebiliyor.

Mecidiyeköy’deki Profesyonel Kuaför Salonları

İşte bu nedenle profesyonelliğini kanıtlamış olan Mecidiyeköy kuaför salonları kentte yaşayan kadınların da ilk tercihi haline geldi. Son yıllarda Afrika örgüsü ya da rasta gibi saç modelleri yeniden popülerlik kazandı. Genellikle genç kesimin tercih ettiği bu saç modelleri de profesyonel bir salonda yaptırılmadığında, çeşitli sıkıntılara sebebiyet verebiliyor.

Riskli olarak kabul edilebilecek diğer saç şekillendirme işlemleri için de aynı kanaate varmak mümkün oluyor. Eğer siz de yakın zamanda bahsettiğimi saç şekillendirme işlemlerinden birini yaptırmayı düşünüyorsanız rotanızı Mecidiyeköy bölgesine çevirebilirsiniz. Salon seçiminizi de mutlaka titizlikle yapmalısınız. Bu bölgede hizmet veren tüm salonların aynı kalitede hizmet verdiğinden elbette söz edilemez. Kalite beklentinizi karşılayan bir adresi seçin.

 

Doğal saç modelleri makalemizi incelediniz mi?