Saçlarınız kıvırcık ya da dalgalı ise sürekli şekil vermek zorunda kalıyorsunuz demektir. Fön çektirmek ya da sürekli saç düzleştiricisi kullanmak yerine Brezilya fönü çektirebilir ve daha kalıcı bir düz saç görünümüne sahip olabilirsiniz. Peki, Brezilya fönü nasıl uygulanır ve saçlara zarar verir mi? Öncelikle yanlış bilinen bir bilginin doğrusunu sizlere aktarmakla başlayalım.

 

Brezilya fönü sanıldığı gibi yıllarca saçlarınızın düz kalmasını sağlamaz. Doğru adreste, başarılı bir şekilde gerçekleştirilen bu işlemin ardından 5 ila 6 ay boyunca düz saçlara sahip olursunuz. Sonrasında yaklaşık 1 ay içerisinde saçlarınız doğal formunu yeniden kazanır. Şimdi brezilya fönü nasıl uygulanır sorusuna geçelim.

Özel bir keratin içerikli malzeme saçlara sürülüyor ve ardından Brezilya fönü işlemi gerçekleştiriliyor. Bu işlem için 2 ila 3 saat zaman ayırmanız gerekir. Saça hiçbir zarar vermediğini de belirtmeliyiz. Çünkü keratin saçları besler ve daha parlak görünmesini sağlar. Aynı zamanda işlem sonrasında saçlarınız çok daha canlı görünecektir. Sürekli saç düzleştirici kullanmak ya da fön çektirmek yerine Brezilya fönünü gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

 

Perma saç modeli hakkında bilgi sahibi olmak ister misiniz? İşte perma yaptıracaklara önerilerimiz.