Saçınızın yapısı aslında saç yoğunluğunun da belirleyicisi olabilir. Kalın telli saçlara sahip olanlar, saç teli sayısı az olsa yani saçları seyrek olsa dahi dolgun bir saç görünümüne sahip olabilir. Aynı durum ince telli saçlara sahip olanlar için de geçerli… Saç yoğunluğu fazla olsa dahi ince telli saç yapısına sahip olanlar ideal dolgunluktan uzak bir saç görünümüne sahiptir.

Elbette ince telli saçlara sahip olanlar dolgun saç görünümünden her daim uzak kalacak değil. Uygulanabilecek basit yöntemler ise saçlarınızı çok daha yoğun ve dolgun gösterebilirsiniz. Ancak ideal dolgunluğu yakalamak için 3 özel yöntemi bir arada kullanmanız gerekir. Hatta saç modelinizi değiştirmeyi dahi göze almalısınız.

  • Katlı Saç Kesimini Seçin!

Öncelikle saç modelinizin katlı bir kesime sahip olması gerekir. Nasıl bir saç modeline sahip olduğunuzun hiçbir önemi yok. Önemli olan bu modele kat kazandırmaktır. Çünkü katlı kesimler, model ne olursa olsun saçları olduğundan çok daha dolgun gösterir. İnce telli saçlara sahip olan kadınların katlı saç kesimlerine yönelmesi gerekir. Saç modelinizi değiştirmeden sadece kat kazandırmak için kuaförünüzü ziyaret etmelisiniz.

  • Saçınızı Böyle Kurutun!

Saçlarınızı yıkadıktan sonra kafanızı eğin ve saç kurutma makinesini baş aşağı şekilde kullanın. Saçlarınızı öne doğru atarak saçlarınızı kurutmanız daha havalı ve daha hacimli görünmesine yardımcı olur. Öncelikle saçlarınızın ortasından başlayarak uç kısımlarına kadar olan bölümünü kurutun. Bu durumda saç tellerinin ağırlığı azalacaktır. Son olarak saç diplerinizi bu pozisyonda kurutmanız halinde saçlar daha hacimli bir görünüme bürünür.

  • Krepe Uygulayın!

Saçınızın dip kısımlarına çok yoğun olmayacak şekilde krepe uygulayın. Krepe sayesinde saç dolgunluğu 2 kat fazla görünebilir. Saçınıza topuz ya da at kuyruğu gibi şekiller verecek olsanız dahi önce krepe uygulamanızda fayda var.

Yılbaşı gecesine özel saç modelleri yazımızda yılbaşında kullanabileceğiniz en yeni saç modellerini de sizlerle paylaştık.