Yılbaşı akşamında şıklığınız ve güzelliğiniz ile göz kamaştırmak istiyorsanız öncelikle elbise modelinize ve yüz şeklinize uygun bir saç modelini seçmeniz gerekiyor. Yılbaşı akşamına özel şık bir saç modeli ile boy gösterdiğinizde tüm dikkatlerin üzerinizde toplanmasını da sağlayabilirsiniz. Elbette yıl boyunca kullandığınız saç modellerinden biraz daha farklı bir modele yönelmeniz sizi daha fazla ön plana çıkarır.

Hollanda Örgüsü

Toplu saçlar her daim yüzünüzün güzelliğine vurgu yapar. Eğer siz de saçlarınızın gece boyunca dağılmadan, derli toplu görünmesini isterseniz Hollanda örgüsünü deneyebilirsiniz. Evet, çok yeni bir saç modeli değil ancak sıra dışı duruşuyla cazibesini her daim korumayı başarıyor.

Kurdele ve Örgü

Saçlarınızın üst bölümünü yarım örgü ya da tamamını örgü yaparak elbiseniz ile aynı renkte bir kurdele takabilirsiniz. Kurdele partilerde, yılbaşı gibi özel gecelerde fark yaratmak isteyenlerin imdadına yetişiyor. Siz de bu kurdelenin cazibesinden faydalanabilirsiniz.

At Kuyruğu

Daha genç ve daha dinamik bir görünüm almanızı sağlayacak olan at kuyruğu saç modelleri de tercih edilebilir. Sıkı ya d hafif kabarık bir at kuyruğunu deneyebilir, elbiseniz ile uyumlu olacak bir tarza yönelebilirsiniz. At kuyruğu için şık bir toka seçimi yapmayı da unutmayın.

Dağınık Topuz

Eğer yılbaşı akşamını şık bir yerde geçirecekseniz, dağınık topuz modellerine de yönelebilirsiniz. Topuz modelleri de her daim yüz güzelliğini ortaya çıkarır. Yaşınıza ve elbisenize uygun olan bir topuz stilini tercih ederseniz, güzelliğiniz ile yılbaşına damga vurmayı başarabilirsiniz. Ancak gene boyunca saçınızın dağılmaması için kuaförünüzden yardım alın.

Dalgalı Saçlar

Saçlarınıza kalın bukleler kazandırarak hafif krepe atmanız da dikkat çekmenizi sağlar. Muntazam dalgalar ve hacimli bir saç görünümü istisnasız her elbise ile uyum sağlar.