Saçın estetik bir model kazanmasını isteyen kişiler özel günler için topuz modellerine yönelmektedir. Yapılan saç topuz işlemleri tamamen şık ve modern bir saç görünümü sunmaktadır. Topuz yapımı kişinin eline göre değişmektedir. Her kuaförün topuz yapma aşaması farklı ilerlemektedir. Fakat saçın gün boyu sağlam ve dayanıklı kalmasına yönelik yapılan topuz modellerinde de ürün kullanımlarına artı önem verilmektedir. Topuzun modelini kişi kendi isteğine ve yüz hatlarına uygun şekilde tercih etmektedir. Özel günlerde yapılan topuz modelleri arasında;

  • Örgü topuz
  • Düşük topuz
  • Gül şeklinde topuz
  • Düğümlü topuz
  • Çapraz topuz
  • Balerin topuzu
  • Dağınık topuz
  • Düşük örgülü topuz, modelleri ilk sırada yer almaktadır.

Tüm bu topuz modelleri şık bir görünüm sunmayı amaçlamıştır. Zarif topuz modelleri ile gecenin en şık saça sahip kişisi olmak mümkündür. Dağınık topuz saç modelleri ile ilkbahar ve yaz ayları için en uygun saç model görünümünü yaratmak da mümkündür. Balerin topuzu modelleri kişinin yüz hatlarını daha net ve iyi göstermeye yardımcı olmaktadır.

Tel tokalar yardımı ile saçın tüm telleri sıkıca toplanmaktadır. Aynı zamanda topuz modelleri kişinin rahat edebileceği şekilde hazırlanmaktadır. Top şeklinde yapılan topuz modelleri kullanımı en kolay saç model seçeneklerinden biridir.

Örgü Topuz Modelleri İle Şık ve Zarif Saç Görünümü Elde Etme

Saç modelleri kişinin tarzını yansıtan en önemli noktalardan biridir. Pek çok kişi aradığı saç modeline merkezimiz tarafından ulaşmaktadır. Binlerce topuz modeli önerisi ile istenen saç anında yapılmaktadır. Son derece dayanıklı şekilde tasarlanan bu saç topuz modelleri kişiye dün boyunca şık bir görünüm oluşturmaktadır. Saçın bozulmaması ve harekete göre dayanıklı kalması da yapılan topuzda kullanılan ürünler ile sağlanmaktadır.

Üstelik yüz hatlarına uygun şekilde model seçiminin yapılması yaşa uygun bir saç görünümü de sunmaktadır. Örgü topuz modelleri son zamanların en popüler saç şekillerinden biridir. Şık ve zarif görüntüsü ile kişiye kendi tarzını sunmaktadır. Üstelik yapılan bu saçlar dayanıklılığı da yüksek olan modeller arasına girmektedir. Pek çok kişi örgü detaylarının yer aldığı topuz modelleri ile daha zarif bir görünüm elde etmektedir.

Hazırlanan topuz modelleri şık görünüm oluşturarak yeni nesin saç modasını da yansıtmaktadır. İnce ince çalışılan bu saç modeli ile örgü eşsiz bir görünüm sunmaktadır. Üstelik topuz ile eş orantıda örgünün yapılması saça uyumlu bir görünüm kazandırmaktadır.

Düşük Topuz Modelleri İle Abiyeye Uygun Saç Şekli Oluşturma

Düşük topuz modelleri en sevilen modeller arasına girmektedir. Ense kısmına yakın bir şekilde yapılan bu topuzlar modern bir çizgi yaratmaktadır. Üstelik topuz modelleri saçın tutamına ve uzunluğuna göre de farklılık göstermektedir. Son zamanlarda sırtı açık abiyeler için yapılması önerilen saç şekillerinden biri düşük topuz modelleridir. Bu topuzlar kişinin hem rahat etmesini sağlamakta hem de şık bir görüntü oluşturmaktadır. Saçın yapısına uygun şekilde kullanılan saç ürünleri ile sıkı bir topuz elde etmek de mümkündür. Hazırlanan bu saç topuzları gün boyu kalıcılık sağlamaktadır.

Gül Şeklinde Yapılan Topuz Modelleri İle Farklı Görünüm Kazanma

Gül şeklinde yapılan topuz modelleri farklı bir görünüm oluşturmaya yardımcıdır. Üstelik tarzı ile tüm dikkatleri üzerine çekmek isteyen kişilere yapılan topuz modellerinden biridir. Gül formda hazırlanan bu topuzlar gelin başı ve gelin topuzu olarak da en çok tercih edilen modeller arasına girmektedir.

Hazırlanan bu topuz hem aşağı hem de yukarı kısma yapılabilmektedir. Duvak takılacak yöre göre ayarlanan bu saç ile eşsiz bir görünüm elde etmek de mümkün. Hazırlanan bu gül şekli topuz modelinin ön kısmı ise tamamen kişinin isteğine göre belirlenerek yapılmaktadır.

Sezonun En Beğenilen Saç Modellerinden Biri Olan Düğümlü Topuz Model Seçenekleri

Sezonun en beğenilen saç modellerinden biri düğüm şeklinde hazırlanan topuz modelleridir. Bu topuz seçenekleri kişinin rahat edebileceği şekilde tasarlanmıştır. Elbiseye ayrı bir şıklık kazandıran düğüm modeller saçın belirli bölgelerinden alınan tutamların düğüm şekli atılarak yapılması ile tamamlanmaktadır.

Bu saç görünümü tamamen kişinin saç uzunluğuna göre değişmektedir. Genel olarak uzun saça sahip olan kişilere yapılması önerilen bu topuz görsel olarak zengin bir saç modeli oluşturmaktadır. Üstelik ön kısmının sıkı bir şekilde toplanması da saçın modelini öne çıkarmaktadır.

Çapraz Topuz Modelleri İle Modern Bir Saç Görünümü Oluşturma

Çapraz topuz modelleri 2023 sezon modasını yansıtan modellerden biridir. Saçın iki tarafa ayrılması ve her taraftan ayrı bir parça alınması ile yapılan bu uygulama sonunda şık bir çapraz topuz modeli elde edilmektedir. Salaş bir saç modeli olması da elbise üzerinde şık bir görünüm sunmaktadır. Her yaşa uyum sağlayacak saç topuzu modellerinden biri olarak çapraz topuz modelleri kullanılmaktadır. Kolay yapımı olan bu saçlar gün boyu dayanıklı kalmaktadır. Herhangi bir dağılma ya da saç teli çıkması durumunu önlemek için sıkı saç tel tokaları da kullanılmaktadır.

Modası Eskimeyen Saç Şekillerinden Biri Olan Balerin Topuzu

Modası eskimeye saç şekillerinden biri balerin topuzudur. Yüzü en iyi gösteren ve sıkı topuz çeşitlerinden biri olan bu saç topuzu ile gün boyu rahat etmek mümkün. Özellikle uzun ve hacimli saç yapısına sahip olan kişilerin tercih ettikleri modellerden biridir. Saçın tamamının geriye alınması ve toka yardımı ile balerin topuzu formu oluşturulması ile saç topuzu tamamlanmaktadır. Yapılan bu topuz görsel açıdan kişiye estetik görünüm kazandırarak aynı zamanda gelin başı yerine de geçmektedir. Çoğu gelinin en çok tercih ettiği topuz modellerinden biri olarak bilinmektedir.

İlkbahar ve Yaz Aylarında Tercih Edilen Dağınık Topuz Modelleri

İlkbahar ve yaz aylarında birbirinden farklı saç topuz modeli bulunmaktadır. Bu topuzlar şık ve bir o kadar da zarif görünüm sunmaktadır. İlkbahar aylarını yansıtan dağınık topuz modelleri ile saçı farklı formlarda kullanmak da mümkün hale gelmektedir. Saçın ön kısımlarının açık bırakılması ile saça şekil verilmektedir. Üstelik topuz kısmının da dağınık olması havalı bir görünüm oluşturmaktadır. Örgü kullanımı ile yapılan bu topuzlarda küçük saç tokaları ya da taçları da saçın estetik görünümüne katkı sağlamaktadır. Son dönemin öne çıkan en popüler saç şekillerinden biri olarak bilinmektedir.

Düşük Örgülü Topuz Modelleri İle Modern Bir Saç Görünümü Hazırlama

Düşük örgülü saç topuzu saçın topuz kısmının enseye yakın bir yere yapılması ile başlanmaktadır. Ardından saçtan alınan parçaların ince ince örülerek bu topuz üzerine yerleştirilmektedir. İnce örgüler saçın zarif görünümüne destek sağlamaktadır. Bunun yanı sıra kalın örgü kullanımları da düşük topuz modellerinde tercih edilen formlardan biridir.

Oldukça romantik bir saç modeli olan bu saç zamansız saç görünümü yaratmaktadır. Yalnızca özel günler için değil günlük hayatta da kullanımı bulunan saç modellerinden biri olarak öne çıkmaktadır. Saç görünümü bu şekilde estetik kazanmaktadır.

Dayanıklı Saç Topuzu Nasıl Yapılır?

Dayanıklı saç topuzu yapmak için kullanılan ürünlerin saç yapısına uygun olarak seçilmesi gerekmektedir. Kalın telli saç yapısına sahip olan kişilerde tutuculuğu yüksek sprey kullanılmaktadır. Aynı zamanda topuzu sabitlemek için tel toka kullanımlarının da sıkı yapılması gerekmektedir. Saçın düşmemesi ve bozulmaması için sprey tutucular saçın her parçasına ayrı uygulanmaktadır. Üstelik saça daha net bir görünüm kazandıran bu ürünler herhangi bir saç parçası çıkmasını da engellemektedir.

Örgülü Dağınık Topuz Modelleri İle Yaşa Uygun Topuz Modeli Yapma

Dağınık topuzların birbirinden farklı model önerileri bulunmaktadır. Son zamanların saç modasında örgü detayları olan dağınık topuz modelleri kişiye ayrı bir tarz kazandırmaktadır. Abiye ve gelinlik üzerinde şık görünümü bulunan bu topuzlar sayesinde kişiler zarif bir saç elde etmektedir. Örgü detayları farklı boyutlarda yapılmaktadır. Bu şekilde saç ilgi çekici bir görünüm kazanır.

WhatsApp Randevu