Mehmet Tatlı Güzellik Merkezi, güzelliğiniz ve sağlığınız için tüm imkânlarını hizmetinize sunuyor. Mecidiyeköy'de bulunan merkezimizde bir ev sıcaklığını hissederken, profesyonel hizmet alıyor ve güzelliğinizi taçlandırıyorsunuz. Saç botoxundan kirpik lifting’e, makyajdan saç bakımına, kıl tekniğinden solaryuma kadar. Merkezimizde solaryum hizmetimiz konunun uzmanları tarafından son teknoloji solaryum makinelerinde yapılıyor.

Solaryum Nedir?

Solaryum, güneşin zararlarına maruz kalmadan bronzlaşmak isteyenlerin tercih ettiği yöntemdir. Hem daha hızlı ve kolay bronzlaşmanın hem de güneşin yan etkilerinden korunmanın en iyi yoludur. Güzellik Merkezimizde en son teknoloji solaryum cihazlarında güvenli ve sağlıklı bir şekilde bronzlaşabilir. Cildinizin parlak, bronz, canlı ve sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Merkezimizde solaryum hakkında tüm bilgileri öğrenmeniz mümkündür. Solaryum hakkında aklınıza takılan öğrenmek istediğiniz her şeyi sorarak bilgi edinebilirsiniz.

Solaryum Nasıl Bronzlaştırıyor?

Bronzlaşma cilt derisinin koyulaşması demektir. Ultraviyole ışınları ile vücuttaki deri hücreleri melanin pigmentinin salınımını artırır. Vücut kendini güneşten korumak amacıyla melanin üretir. Ultraviyole ışıkları pigmentlerin oluşumunu artırarak derinin koyulaşmasını yani, kendini korumaya almasını sağlar. Yani bronzlaşmış cilt kendini güneşten korumaya almış cilt olarak düşünülebilir.

Güneşten gelen UV ışınları cilt sağlığı için zararlıdır. Yanmalara, lekelenmeye, yaşlanma etkilerine sebep olan ultraviyole ışınları ne yazık ki cilt kanserinin de nedenleri arasında. Ultraviyole ışınlarına maruz kalan cilt yeni pigmentler oluşturuyor ve rengi koyulaşıyor. Bu durum aynı zamanda derinin kalınlaşması anlamına da geliyor. Solaryum makineleri aynı şekilde çalışıyor. Ultraviyole ışıklar, pigment üretilmesine neden oluyor ve cilt koyulaşıyor yani bronzlaşıyor.

Solaryumda bu kontrol edilebilir. Işınlar filtre edilerek vücuda yansıtılır. Bu sebeple cilde doğrudan UVA ışınları ve zararlı olan UV c ışını verilmemiş olur. Böylelikle güneş gibi kontrolsüz bir biçimde olmaz. Solaryum cihazları sayesinde müdahale edilebilir bir sistemdir. Bu da kontrollü, yavaş, sağlıklı bronzlaşmak demektir. Aynı zamanda bu ışınlar filtrelenir ve bu sayede doğrudan bir UV ışınına maruz kalınmaz. Bronz bir tene sahip olmak için merkezimize gelen kişilerin solaryumun sağlığa faydalarını bilerek solaryuma girerler. Gelin bir de burada faydalarını açıklayalım:

Solaryumun Faydaları

Solaryumun sanılanın aksine, insan sağlığına sağladığı pek çok faydası vardır.

Bunların en hayati önem taşıyanı D vitamini sentezini hızlandırıyor olması. Solaryum cihazlarında üretilen UVA ışını, UV C ışını deriye direkt temas ettiği için cilt ürettiği kendi yağı içinde D vitamini de üretmeye başlar. D vitamini sayesinde vücut bağışıklık sistemi güçlenir, kalp atışları düzenlenir, kemiklerin kalsiyum seviyesi artar ve kaslar kuvvetlenir.

Solaryum banyosu metabolizmayı güçlendiriyor. Soğuk algınlığına iyi geliyor. Güneş banyosunda alınan UV ışınları sebebiyle vücutta su toplaması olabiliyor. Solaryum banyosunda cildinize temas edecek ışınlar, konunun yetkini uzmanımız sayesinde kişiye uygun hale getirilerek en optimum seviyede ışın görmenizi ve cilt sağlığınızı korumanızı sağlıyor.

Solaryum makinelerinde rahat edebileceğiniz özellikler mevcuttur. Böylelikle içeride geçireceğiniz 5-10 dakikalık sürede iyi vakit geçirirsiniz. UVA ışınları sayesinde cildinize hem cilt bakımı yaptırmış hem de ruh sağlığınızı iyileştirmiş olursunuz.

Güneşin insana verdiği ruhsal rahatlığı solaryumdan da alınabildiği bilimsel olarak biliniyor. Ruh sağlığına iyi gelen, depresyona karşı koruyan, kişiye mutluluk hormonu salgılamasına sebep olanın güneşten alınan ultraviyole ışınlarıdır. Bronz bir ten, kişiyi daha bakımlı, güzel, daha genç ve canlı gösteriyor. Bronz bir tene kavuşmanın en sağlıklı, kontrollü, hızlı ve kolay yolu solaryum. Solaryum sayesinde kişi kendini güzel ve özel hissediyor, özgüveni artıyor ve mutlu oluyor.

Solaryumla bronzlaşma güneş ile aynı özelliktedir. Tek fark, solaryumda ultraviyole ışınların cilt sağlığı açısından en optimum yararlı olacak biçimde bir araya getiriliyor olmasıdır. Solaryum makinelerinde bu teknoloji mevcuttur. Böylece güneşin kontrol edilemeyen zararlı etkileri solaryumda olmaz. Güneşin yararlı kısımlarını alarak, onun nimetlerinden faydalanma fırsatı verir.

Solaryum Cilt Kanseri Yapar mı?

Son yıllarda solaryum hakkında cilt kanserine yol açtığı hakkında yazılar ortaya çıktı. tıpkı aşırı güneş gören cildin cilt kanserine yakalanma olasılığının yüksekliği ile aşırı solaryum gören kişinin cilt kanserine yakalanma yüksekliği aynıdır. Yani solaryuma olması gerekenden fazla maruz kalmak sağlık sorunlarına yol açar. Tıpkı fazla güneşe maruz kalmak gibidir.

Solaryumun Zararı Var mı?

Solaryum her şeyde olduğu gibi çok fazla kullanılırsa cilde zarar verici etkiler doğurabilir. Örneğin gün içinde fazla kalmak, olması gerekenden daha çok seans kullanmak, solaryuma girerken dikkat edilmesi gereken şeyleri uygulamamak gibi sebeplerle cildin tahriş olmasına, kurumasına, kızarması ve yanmasına sebep olunabilir. Bu zararlardan korunmanın en iyi yolu uzmanın yönergelerine uymak ve söylenenleri uygulamaktır.

Lazer epilasyon, ağda gibi cildi tahriş edebilecek uygulamalar sonrası, kalıcı makyaj ile veya makyajı temizlemeden, koruyucu gözlük takmadan, alkol aldıktan hemen sonra solaryuma girmek sağlığa zarar verici sonuçlara yol açabilir. Solaryuma girmeden önce cilt temiz olmalıdır. Merkezimiz bu gerekliliklere dikkat eder ve kişiyi uyarır.

Solaryum Seansları ve Süreler Nasıl Olmalı?

Mehmet Tatlı Güzellik Merkezimizde solaryum seansları kişinin cilt yapısına göre düzenlenir. Merkezimizde cilt testi yaptırılarak cildinizin solaryum seviyesi ölçülür. Solaryum bölümümüzde son teknoloji solaryum makinelerinde bronzlaşırsınız. Bu solaryum cihazlarında kurulan özel seans süreleri ile kişinin programı ayarlanır. Kişilerin cilt renklerine göre kalacakları süre, ne kadar seans kullanmaları gerektiğini, yeterli bilgiye ve tecrübeye sahip uzman ekibimiz belirler.

Çok hassas ciltler için süreleri 5 dakikaya kadar indirmek gerekebilir. Tüm solaryum müşterilerimize gün içinde birden fazla seans önerilmez. En fazla seans süresi 20 dakikayı geçmez. Merkezimiz müşteri memnuniyetine önem verdiği kadar, insan sağlığını da korumayı amaç edinmiştir. Hizmetlerimizi verirken etik anlayıştan, dürüstlükten ve güvenden asla ödün vermeden çalışmayı hedefleriz.

Solaryum Öncesi Yapılacaklar / Yapılmayacaklar Nelerdir?

Merkezimiz uzmanları kuralları size ayrıntısıyla önceden bildireceklerdir. Solaryum öncesi yapılması gerekenler önemlidir. Cildin zarar görmemesi için dikkat edilmesi gerekenler şöyledir:

  • Temiz, hijyen kurallarına uygun, gerekli tüm kontrolleri yapılmış bir solaryum cihazı size hazır bekletilir.
  • Regl döneminde, hamilelikte, bulaşıcı bir hastalığınız varsa( Covid-19 gibi), ciltte açık bir yara varsa solaryuma girmemeniz gerektiği konusunda uzmanımız sizi uyarır.
  • Uzmanlarımız cildinize uygun makineyi ve süreyi belirler.
  • Tüm vücuda solaryuma ve cildinize uygun özel bir yağ veya krem sürülebilir.
  • Lens kullanıyorsanız çıkarmanız söylenir. İçeride takmanız için ultraviyole ışınlarından korumak için bir koruma gözlüğü verir.
  • Ciltte koyu büyük benler, dövmeler, ameliyat izleri, lekeler gibi deri deformasyonu varsa, UV C, UV A ışınlarının beklenmedik bir etki yapmaması için bölgenin kapatılması sağlanır.
  • Alkol alınmış olarak solaryuma girmek kan akışında sorun yaratabilir, tansiyonu yükseltebilir, kalp çarpıntısına hatta kalp krizine varacak sorunlar doğurabilir. Bu yüzden alkollü iken solaryuma girilmemelidir.

Solaryum Sonrası Yapılacaklar Nelerdir?

Merkezimizin uzmanlarının söylediklerine uyulması önemlidir. Solaryum sonrasında bir takım dikkat edilmesi gereken şeyleri sizlere söyleyeceklerdir. Bunlardan bahsedelim:

Solaryum sonrasında güneşlenilmemelidir.

Solaryumun hemen sonrasında sabunlanmak cildi kurutacağı için önerilmez.

Sonrasında hassas ciltlerde kaşıntı olabilir. Bunun için cildinize uygun hafif bir merhem ve sık sık nemlendirici sürülmelidir. Kaşıntı artarak devam ediyor ve geçmiyor ise bir hekime başvurabilirsiniz. Sıvı alımına dikkat edilmeli. Solaryum sonrası bol su tüketilmelidir. Solaryum sonrasında mutlaka duş alınmalı, cildinize uygun yoğun bir nemlendirici sürülmelidir.

Solaryum gibi, cilt sağlığına önemli bir etkisi olan uygulamanın mutlaka yetkin kişiler tarafından yapılması şarttır. Yanlış uygulama sonucunda ciltte büyük sorunlara yol açabilecektir. Solaryumu ölçülü, kurallarına dikkat ederek ve uygun koşulları sağlanarak hizmet alabileceğiniz en güvenilir yerdir.

Mehmet Tatlı Güzellik Merkezi olarak size özel sunacağımız hizmet ayrıcalıklarından yararlanmak için bizimle iletişime geçin. Merkezimize gelin hayatınıza renk, sağlık, güzellik, gençlik ve enerji katalım. www.mehmettatlimecidiyekoy.com adresindeki iletişim numaralarından bizi arayın, tanışalım.

WhatsApp Randevu