Saç boyası günümüzde birçok farklı teknikle yapılan saçların daha canlı, göz alıcı ve dolgun gözükmesine yarayan işlemlerdir. Saç bakımı olarak da yapılan saç boyama işlemleri birbirinden farklı teknikler ile yüzünüze ve cilt tipinize göre dilediğiniz renkte, çeşitte uygulanabilir. Profesyonel saç boyama işlemleri saçı korumakla beraber gerekli olan bakımı da almasına yardımcı olur. Bu sayede saçlarınız herhangi bir şekilde yanmadan, yıpranmadan profesyonel bir işlem ile en doğal ve doğru görünüme kavuşabilir.

Dip Boya Nedir?

Saç boyama işlemlerinde genel olarak cilt rengi ve saç stili baz alınarak bir renk tercih edilir. Sizlerde profesyonel kuaför hizmetleri sayesinde cilt renginize ve stilinize en uygun rengi bulabilirsiniz. Saç boyama işlemlerinden sonra sıklıkla saç sağlığını korumak adına farklı bakımlar uygulanır. Bu bakım hem saçı onarır hem de saçın daha hızlı uzamasına yardımcı olur.

Saç uzamaya başladıkça, saçlarınızın dip boyasının geldiğini görebilirsiniz. Dip kendi renginde çıkmaya devam eder. Bu durumda dip boya uygulanarak, saç eski haline getirilir. Saçlarını sürekli olarak boyanan kişilerin, düzenli olarak dip boyası yaptırması gerekir. Ancak saçın uzama sürecine göre, dip boya süresi de değişiklik gösterebilir.

Dip Boya Nasıl Yapılır?

Dip boya sadece boyama yapılmış saçlar için uygulanan bir işlemdir. Saç uçlarını boyamadan uygulanan bu işlem, dipten çıkan orijinal rengi saçla aynı getirmek için tercih edilir. Fakat röfle ya da ombre gibi işlemlerde dip boya uygulanmaz. Tekrardan röfle ya da ombre yapılması gerekir. Dip boya, saç boyası hazırlandıktan sonra sürülür.

Yeterli bir süre bekledikten sonra saçlar yıkanır. Ardından cila uygulanır. Fakat her saç için cila tercih edilmez. Saç boyasına göre ve saç tipine göre cila uygulanabilir. Sizler de dip boya hakkında ayrıntılı bilgi almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Saç Açma İşlemi Nasıl Uygulanır?

Saç açma işlemi her ne kadar birçok kişi için korkutucu olsa da doğru ve profesyonel bir şekilde yapılması halinde saçlara herhangi bir şekilde zarar vermez. Saçma açma işlemi, doğal saçın belirli kimyasallar ile açılması ve sonrasında ise istenilen renge boyanması işlemdir. Bunun için saça girecek doğru volüm hesaplanır, sonrasında ise karışım hazırlanır. Orta, uç ve dip olarak saç ayrılır ve boya sürme tekniği şeklinde saça eşit bir şekilde sürülür.

Başlamadan önce mutlaka saçın durumu kontrol edilir ve kontrollü bir şekilde açma işlemi uygulanır. Kontrollü yapılması oldukça önemlidir zira saç ve saç dibinin hasar görülmemesi için bu işlemin profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Saçtaki doğal ya da suni pigmentleri azaltacak kuvvetli açıcılar kullanılır. Sıklıkla alkali çıkarıcılar tercih edilir ancak saçın mevcut durumu ve geçmiş öyküsü üzerine açma işlemleri farklılık gösterebilir.

Saç Açma İşlemi Saça Zarar Verir mi?

Boya işleminde en sık uygulanan işlemlerden biri açma işlemdir. Saç tonunu tek bir ton haline getirmek ve dümdüz, pürüzsüz bir renk sağlamak için saç açma işlemi sıklıkla kullanılır. Doğru bir şekilde saçların açılması halinde, saç açma işlemi herhangi bir şekilde zarar vermez. Eğer saçlarınız yıpranık, yanık ya da ağır işlem görmüş saç ise mutlaka saç açma işleminden önce detaylı bilgi almanız gerekmektedir.

Saç açıcıları hızlı bir şekilde tepkimeye girer, bundan dolayı hemen uygulanır. Yavaş bir şekilde yapılması halinde etkisi azalmaktadır. Sıklıkla az ve kontrollü bir şekilde hazırlanır. Saçın istenilen tona gelmesi halinde hızlıca yıkanıp, boyaya hazır hale getirilmesi gerekmektedir. Mutlaka nefes yollarının kontrole alınarak, kişiyi koruma altında yapılması gerekmektedir.

Saç Açıcı Nasıl Kullanılmalıdır?

Saç açma işlemi başlamadan önce saçın türüne daha önce gördüğü işlemlere dikkat edilmelidir. Uygulanan renklerin saçında ton farkı olmadan kalması için açma işleminin yapılması gerekmektedir. En kolay açılan saç tipleri hiç boyanmamış, yıpranmamış saçlardır. Ancak günümüzde gelişmiş açıcılar ile boyanmış saçlarda açılabilir. Ancak aşırı yıpranmış saçlar için öncelikle saç diplerine cilt bakımı uygulanır sonrasında ise saçlara ayrı bir bakım uygulanır.

Saç kendini toparladıktan sonra açma işlemi yapılır. Saç sağlıklı bir hale gelmeden, saç açma işlemi yapılmaz. Saç açma işlemi toz açıcılar ile yapılmaktadır ancak bazı durumlarda solüsyon ve jel ile de yapılabilmektedir.

Saç Açıcısı Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Saç açma işlemi oldukça dikkatli ve profesyonel olarak yapılması gereken bir işlemdir. Açma işlemi ne kadar sağlıklı ve profesyonel olursa saç boyası saçta o kadar iyi görünür. Farklı saç tonlarına sahip olan kişilerin saçlarını boyamadan önce mutlaka açması gerekmektedir. Yoksa boya dalgalı ve farklı tonlarda görülür. Saç açıcısı kullanılırken dikkat edilmesi gereken noktalar ise şu şekilde sıralanabilir;

  • Dipten uca, bütün saça boya şeklinde uygulanması gerekmektedir.
  • En arkadan, önce doğru en son dibe uygulanmalıdır ve herhangi bir boş alan kalmamalıdır.
  • Kontrollü bir şekilde açılmalıdır, saç köklerine bastırılarak sürülmemelidir ve mutlaka eşit olarak dağıtılmalıdır.
  • Saç rengi istenilen şekilde açıldıktan sonra hemen yıkanmalıdır, aşırı bekleme sonrasında yıpranabilir.
  • Saç açma işlemi sırasında mutlaka vücut ve nefes yolları kapatılmalı.

Profesyonel Saç Boyası Nedir?

Profesyonel boya işleminde en önemli nokta sorunsuz ve kontrollü bir boya yapılmasıdır. Boyama işlemlerinin en önemli noktası boyanın cilt rengine ve saç stiline uygun bir şekilde durmasıdır. Profesyonel saç boyama işlemleri, evde yapılan saç boyalarına göre daha farklıdır. İlk anda doğal, geçişli ve daha gerçekçi bir görünüme sahip olur.

Profesyonel saç boyama işlemleri boyası, tekniği daha farklı olduğundan dolayı daha çarpıcı bir görünüme sahip olmaktadır. Saçınıza boya ilk defa yaptırırsanız mutlaka profesyonel bir hizmet almanız gerekmektedir. Profesyonel saç boyaları için saç açıcılar, saç rengi siliciler gibi ürünlerle kullanılmaktadır.

Profesyonel Saç Boyama İşleminin Avantajları Nelerdir?

Saçlarınızı boyarken daha doğal ve çarpıcı bir görünüme kavuşturan profesyonel saç boyama işlemleri cezbedici görünümü ile kadınların en sık tercih ettiği işlemlerden biridir. Profesyonel boyama işlemleri sayesinde istediğiniz saç rengine kavuşabilir ve uzman bir ekip sayesinde balyaj, röfle ve ombre gibi istediğiniz boya tekniğini uygulatabilirsiniz. Profesyonel saç boyama işlemlerinin avantajları şu şekilde sıralanabilir;

  • Kokulu olmaz, bu sayede uygulama sırasında kişiyi rahatsız etmez. Konforlu bir boyama süreci sağlanır.
  • Ombre, balyaj gibi işlemlerde saç renginle en uygun tonlar belirlenir bu sayede çiğ ya da zıt bir görünüm oluşmaz, saç bir bütün olarak görünür.
  • Saçlarınız bakıma ihtiyaç duymaz, gerekli tüm bakım boya sonrasında profesyonel kuaförler tarafından desteklenir.
  • Amonyak içermeyen boyalar sayede saçında yıpranma oluşmaz, doğal bir saç yapısına sahip olursunuz.
  • Neden Profesyonel Bir Saç Boyama Uygulaması Tercih Etmelisiniz?

Kendi saçlarınızı boyalı saçlara çevirmek istiyorsanız profesyonel bir ekip tarafından destek almanız daha net sonuç almanıza yardımcı olacaktır. Profesyonel boyama işlemleri, ev tipi boyalara göre ekstra canlılık ve parlaklık kazandırıyor.

Zengin içeriği ve özel bakımları sayesinde saçlarınız yıpranmadan, yanmadan boyanır. Ton eşitliği sağlanır, istediğiniz görünümü uğraşmadan, kolay ve pratik bir şekilde elde edilir. Sizler de kalıcı ve doğru bir saç boyama uygulaması yaşamak istiyorsanız bizlerle iletişime geçebilirsiniz.