Dünya genelinde en yeni saç kaynak tekniği olan mikro saç kaynak işlemi ile uzun ve gür saçlara sahip olabilirsiniz. Çok kısa saçlara dahi uygulanabilen mikro saç kaynak tekniği sonrasında saçlarınıza dilediğiniz modeli verebilirsiniz. İnce tutamlar halinde uygulanan bu teknik her saç tipine uygun. Profesyonel ekibimiz mikro saç kaynak tekniği ile hayal ettiğiniz saçlara kavuşmanızı sağlıyor. Gerçek saçlarla uygulanan mikro saç kaynak yöntemiyle siz de bambaşka bir saç görünümü elde edebilirsiniz.

 

Son yıllarda kaynak saç uygulamalarında yeni teknikler de geliştiriliyor. Bu yeni tekniklerden biri de mikro saç kaynak adını taşıyor. Diğer kaynak saç teknikleri ile kıyaslandığında pek çok avantajı sunabilen bu yöntem her türlü saç tipine uygun olması ile de dikkat çekiyor. Kısa ya da ince telli saçlara da başarılı bir şekilde uygulanabilen yöntem sayesinde artık dileyen herkes daha uzun ve daha gür saçlara sahip olma avantajını elde edebilir.

Mikro Saç Kaynak Nasıl Yapılır?

Bu işlem çok ince tutamlar halinde saçlara uygulanır. Doğal saç tutamlarına kaynak saçlar sıralı olarak eklenir ve özel bir malzeme kullanılarak yapıştırma işlemi uygulanır. Bu malzeme saçlı deriye batmaz ve kullanım esnasında herhangi bir rahatsızlık vermez. Hızlı ve kolay bir şekilde uygulanabildiği için kuaför salonunda çok uzun süre zaman geçirmeniz gerekmez.

 

Mikro Saç Kaynak Nasıl Kullanılır?

Saçlarınıza istediğiniz modeli kolaylıkla verebilirsiniz. Kullanım için ekstra bir çaba göstermeniz gerekmez. Kaynak işlemi dışarıdan belli olmaz. Bu nedenle at kuyruğu ya da topuz gibi saç şekillerini uygulayabilirsiniz. Özel bir şampuan ya da saç kremi kullanmanız gerekmez. Seçtiğiniz ürünleri kullanmaya devam edebilirsiniz. Saçlarınıza fön çektirebilir, maşa yapabilir ya da saç düzleştirici kullanabilirsiniz. Aynı zamanda dip boya da yaptırmanızda herhangi bir sakınca yok. Kaynak sonrasında röfle, balyaj, ombre gibi uygulamalar da yapılabilir. Aynı zamanda deniz, havuz, sauna ya da solaryum gibi aktivitelerde de bulunabilirsiniz. Mikro saç kaynak, X-ray ya da MR gibi tıbbi tetkiklere engel olmaz.

 

Mikro Saç Kaynak Avantajları Neler?

  • Çok küçük ve şeffaf yapıda kapsüller kullanıldığından kaynak noktası saçınızın renginde görünür.
  • Saçınıza dokunulduğunda kaynak kapsülleri hissedilmez ve dışarıdan görünmez. Bu kapsüller kafanıza batmaz, uyku esnasında rahatsızlık vermez.
  • Dilediğiniz şampuan, saç kremi, bakım yağı ve saç maskesini rahatlıkla kullanabilirsiniz.
  • Kaynak saçlar çıkarılırken saçlarınıza herhangi bir zarar vermez.
  • Saçlarınızı dilediğiniz gibi tarayabilir, dipler de dahil olmak üzere fırçalayabilirsiniz.
  • Denize, havuza, saunaya, solaryuma girebilir, her türlü tıbbi tetkikleri yaptırabilirsiniz.
  • Saçlarınıza dilediğiniz modeli kazandırabilirsiniz. Doğal bir görünüm sunar ve saç modellerinde sınırlama getirmez.
  • Hasar gören saçlarınızı bu yöntemle örtebilirsiniz. Saçlarınızın daha gür görünmesini sağlar.
  • Boya, renk açma, röfle, balyaj, ombre gibi renklendirme içerikli tüm uygulamaları yaptırabilirsiniz.

 

Mikro Saç Kaynak Ne Kadar Kullanılır?

Kaynak saç teknikleri arasında kullanım süresi en uzun olan mikro saç kaynak yöntemidir. Bu işlemin kullanım süresi 4 ila 9 ay arasında değişir. Kaynak saçların kaliteli olması ve işlemi profesyonel bir merkezde yaptırmış olmanız, mikro saç kaynak işleminin kullanım süresini ciddi düzeyde uzatır. Kullanım süresi dolduğunda kaynak saçlar çıkarılır ve dilerseniz yeni kaynak saçlar ile işlem tekrarlanabilir.

 

Mikro Saç Kaynakta Kaynak Saçlar Nasıl Çıkarılır?

Çıkarılması için saçlarınızı kestirmeniz gerekmez. Çünkü bu işlem esnasında saçlarınıza herhangi bir zarar gelmez. Kaynak saçların kullanım süresi sona erdiğinde çıkarılma nedeni ise saçlarınızın artık uzamış olması ve kaynak kapsüllerinin artık görünmeye başlamasıdır. Saçlar her ay 1 ila 1,5 cm uzar. Bu durumda kaynak yerleri aşağıya doğru inmeye başlar. Kaynak saçların çıkarılması için özel bir solüsyon kullanılır. Bu solüsyon şeffaf kapsül üzerine sürülür ve kapsülün çözülmesine neden olur. Kaynak saç hafifçe çekilerek kolayca saçınızdan çıkarılır. Beklemenize gerek kalmadan aynı gün yeniden mikro kaynak saç uygulamasını yaptırabilirsiniz. Saçınızı dinlendirmenize gerek olmaz. Ayrıca kaynak saçların çıkarılması esnasında herhangi bir acı hissetmezsiniz. Bizi arayarak sorularınıza yanıt vermemizi sağlayabilirsiniz.

WhatsApp Randevu