Kirpikler bakışları şekillendiren unsurlar olmaktadır. Kıvrık olmayan kirpikler pek çok kişide bayık bir görünüme neden olmaktadır. Bu sebeple kişiler kirpiklerin kıvrılmasını istemektedir. Bu nedenle kirpik lifting uygulamasını tercih etmektedir. Özellikler daha kıvrık ve dolgun kirpiklere sahip olmanız için bu uygulamanın yaptırılması gerekmektedir. Bu anlamda www.mehmettatlimecidiyekoy.com kirpik lifting uygulamasını sizlere sunmaktadır.

Kirpik Lifting Uygulaması Nedir?

Kirpik lifting dışarıdan herhangi bir müdahale ve ekleme yapmadan kıvırma ve boyama işlemi olmaktadır. Halk arasında kirpik kıvırma olarak da adlandırılan bu uygulama kirpiklerin daha hacimli, uzun ve kavisli bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır. Uygulama esnasında kirpikleri keratin bakımı da yapılmaktadır. Bu nedenle kirpiklere herhangi bir dökülme veya hasar vermemektedir.

Bu uygulama Mehmet Tatlı güzellik merkezinde de uygulanmaktadır. Bu işlemde kirpiklerin kıvrılması ve hacimli görünmesi sağlanırken aynı zamanda kirpiklerin güçlendirilmesi de sağlanmaktadır. Sizler kirpiklerinizin uzun gözükmesini istiyorsanız güzellik merkezlerinde uygulanan kirpik lifting uygulaması hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Kirping Liftin Uygulamaları

Kirpik lifting kirpiklerinin uzun ve daha hacimli olarak gösteren bir uygulamadır. Kirpik lifting işleminin uzun süre dayanması sebebiyle günümüzde özellikle bayanlar tarafından çok tercih edilmektedir. Kirpik lifting işlemini yaptırmak isteyen kişiler de bu konuda araştırmalar yapmaktadır. Bu bakım doğal kirpiklerinizi ve kirpiklerin köklerine yapılmaktadır. Böylece doğal kirpiğinizi yapılan işlem daha dolgun göstermektedir. Bu yapılan kirpiklerde bakım işlemi keratin bakım olarak da bilinmektedir.

Kirpik lifting işlemi oldukça hijyenik bir şekilde uygulanmaktadır. Bu nedenle zararlı mı sorusunu soran pek çok kişi için korkulması gereken bir durumun olmadığı söylenebilir. Ayrıca kirpiklerinizin göz kapağınıza değmesi ve daha dolgun görünmesi yüz ifadesini de çok daha hoş bir görünüme kavuşturacaktır. Bu sebeple Mecidiyeköy'de yer alan Mehmet Tatlı güzellik merkezinde kalıcı makyaj da dahil olmak üzere kirpik lifting ve daha pek çok işlemi güvenli bir şekilde yaptırabilirsiniz.

Kirpik Lifting Uygulama Aşamaları Nelerdir?

Kirpik lifting son zamanlarda birçok bayanın tercih ettiği uygulamalardan birisidir. Güzellik merkezinde uygulanan lifting uygulaması oldukça hijyenik ortamda yapılmaktadır. Fakat kirpik lifting uygulamasının uzman biri tarafından yapılması oldukça önemlidir. Güzellik merkezinde uygulanan lifting uygulaması şu şekilde yapılmaktadır:

  • İlk olarak işlemlere başlamadan önce kirpikler uzman tarafından temizlenmelidir. BU şekilde yağ ve kirden arındırılmalıdır. Temizleme işlemi için bazı ürünler kullanılmaktadır.
  • Daha sonra kirpiklerin sıklığına ve hacmine uygun bir şekilde silikon pedlerden uygun olan seçilmektedir. B silikon pedler S, M ve L olarak üç gruba ayrılır. Bunlar arasında uygun olan göz kapağına yapıştırılmaktadır.
  • Kirpikler tek tek bir cımbız yardımı ile pedin üzerine yapıştırılmaktadır. Burada yapıştırılmasının amacı kirpiği kıvırmak ve kirpiğe sürülecek olan malzemeyi rahat bir şekilde diplerden itibaren sürmektir.
  • Ped üzerine yapıştırılan kirpiklere güzellik salonunda kullanılan bakım ürünleri de sürülmektedir. Sürüldükten sonra ise dakika kadar beklenmektedir.
  • Son olarak ped çıkarılır ve farklı bir bakım ürünü uygulaması sonrasında işlem tamamlanır.

Kirpik Lifting Uygulamasının Süresi Ne Kadar?

Kirpik lifting işlemi her aşaması tek tek özenle yapılarak tamamlanmaktadır. Bu sebeple yaklaşık olarak 45 dakika kadar sürmektedir. Kişiye özel steril pedler yardımı ile yapılan bu işlem sonrasında güzellik merk4zinde bazı bakım işlemleri de uygulanmaktadır. Böylece daha uzun süre kullanmanıza yardımcı olmaktadır.

Kirpik lifting uygulamasının etkisi kişiden kişiye göre değişmektedir. Bazı kişiler 2 ay kullanırken bazı kişiler 1 ay kullanmaktadır. Fakat Mehmet Tatlı güzellik merkezinin uyguladığı kirpik lifting uygulamasının kalıcılığı genellikle 2 ile 3 ay arasında değişmektedir. Fakat uygulama sonrasında yaklaşık 12 saat süre boyunca makyaj yapılmaması önerilmektedir.

Kullanıcıların bu noktaya dikkat etmesi önerilir. Aksi halde uygulamada kullanılan solüsyonun yapısı bozulabilmekte ve bu nedenle de kirpiklere kazandırılan kıvrık şekilde bozulmaktadır. Fakat uygulama sonrası yüzün yıkanmasında bir sakınca bulunmamaktadır.

Kirpik Lifting Sonrası Bakım Nasıl Yapılmalıdır?

Kirpik lifting sonrasında makyaj yapılması ve makyaj temizleyicinin kullanılması önerilmemektedir. Özellikle uygulama sonrası ilk aşama çok önemlidir. Yağ bazlı temizleyiciler yerine su bazlı temizleyicilerin tercih edilmesi önerilmektedir. 1 gün geçtikten sonra makyaj yapmak veya kirpiklerin üzerine maskara sürmek mümkün olmaktadır.

Kirpik lifting uygulamasının bir kez yaptıran kişiler oldukça memnun kalmaktadır. Çünkü uzun ve hacimli kirpikler özellikle bayanların en çok istediği durumlardan birisidir. Kirpik lifting uygulaması ipek kirpik gibi yeni kirpikler eklenmemektedir. BU sayede hem daha doğal gözükmekte hem de göz kapaklarına ağırlık yapmamaktadır. Bakımında ise günlük olarak uygulanan bakım yeterli olacaktır. Gece yatarken uygulanan basit bakımlar lifting için yeterli olacaktır.

Kirpik Lifting Kimler Yaptırabilir?

Kirpik lifting uygulamasını isteyen herkes yaptırabilmektedir. Bunun için belirli bir kural veya sınır bulunmamaktadır. Aynı zamanda düz kirpiklere sahip olanlara kesinlikle önerilen bir uygulama olmaktadır. Çünkü düz kirpiklere sahip olan kişilerin sadece maskara ile kirpiklerin kıvrılması veya daha hacimli görünmesi oldukça zor olmaktadır. Fakat kirpik lifting ile bu görünün çok daha kolay kazandırılmaktadır. Üstelik kirpiklere zarar verilmeden bu uygulama yapılmaktadır.

Kirpik lifting ile daha etkileyici bakışlara sahip olmak mümkündür. Bununla beraber yapılan göz makyajı da daha güzel bir görünüm kazandırmaktadır. Çünkü göz makyajında kirpiklerin nasıl göründüğü büyük önem taşımaktadır. Sizlerde daha hacimli ve daha kıvrık kirpiklere sahip olmak istiyorsanız güzellik salonuna başvuru yapabilirsiniz.

Kirpik Lifting Uygulaması Faydalı mıdır?

Mehmet tatlı güzellik merkezinde uygulanan kirpik lifting uygulaması herkes için özel pedler ile steril bir ortamda yapılmaktadır. Bu nedenle kirpiklere herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Kirpiklerin görünümünü beğenmeyen ve yeterli bulmayan kişilerin tercih edeceği bu yöntem güzellik ve bakım adına geliştirilen bir uygulamadır. Kirpik lifting ihtiyaca yönelik geliştirilmiş bir uygulama olup son yıllarda çok kişinin tercihi olmaktadır.

Bunun yanı sıra kirpiklerini doğal bulan kadınlarda daha bakımlı ve sağlıklı olması adına besleyici uygulama olan kirpik lifting uygulamasını tercih etmektedir. Özellikle herhangi bir makyaj malzemesi veya daha kıvrık görünmesi için çeşitli aletler kullanmadan bakışlarınızı daha hacimli ve çekici kılmak için sizler de kirpik lifting uygulamasını yaptırabilirsiniz.

Kirpik Lifting Nasıl Kullanılır?

Kirpik lifting uygulama sonrası kullanımı oldukça kolaydır. İşlem sonrası dikkat edilmesi gerene nokta bir süre kirpiklere dokunmamaktadır. 12 saat boyunca hiçbir işlem yapılmadan ve makyaj yapılmadan beklenmelidir. Daha sonrasında ise kirpikler istenildiği gibi rahat bir şekilde kullanılabilir. Bu sayede daha hacimli ve daha kıvrık kirpiklere sahip olabilirsiniz.

WhatsApp Randevu