Saç kaynak teknikleri arasında en çok tercih edilenlerden biri olan keratin saç kaynak yöntemi salonumuzda uygulanıyor. İnsan vücudunda da bulunan keratin ile gerçekleştirilen saç kaynak işlemi dışarıdan belli olmuyor. Kaynak işlemi sonrasında saçlarınıza dilediğiniz şekli verebilirsiniz. Profesyonel saç kaynak ekibimiz tarafından gerçekleştirilen keratin saç kaynak işlemi ile uzun ve gür saçlara sahip olabilirsiniz. Sizi en kısa sürede salonumuza bekliyoruz.

 

Kaynak saç uygulamaları arasında en doğal olanı keratin saç kaynak işlemidir. Bu işlemde kaynak saçların doğal saçlara eklenmesinde, insan vücudunda da bulunan keratin adlı madde kullanılır. Herhangi bir kimyasal madde kullanılmadığından mevcut teknikler arasında en doğal olanıdır. Keratin vücutta tırnak, saç gibi organların uzamasını sağlayan bir protein türüdür. Zaten vücutta da bulunan bir madde olduğunda alerjik reaksiyona da neden olmaz.

 

Keratin Saç Kaynak Nasıl Yapılır?

Öncelikle saç analiz edilerek, istenen uzun ve gür saç görünümü için kaç adet kaynak saç takılacağına karar verilir. Sonrasında saç tutamlara ayrılır ve ince tutamlar halinde kaynak saçlar doğal saçlara eklenir. Ekleme işlemi için de doğal bir madde olan keratik kullanılır. Kaynak saçların uç kısmına sürülen keratin doğal saçlara yapışmasını sağlar. Çok ince tutamlar halinde uygulandığından bu işlemin dışarıdan görünmesi söz konusu olmaz.

 

Keratin Saç Kaynak Nasıl Kullanılır?

Bu işlem sonrasında saçlarınıza maksimum hassasiyet göstermeniz gerekmez. Keratin kaynak saç işlemi son derece konforlu bir kullanım sunan kaynak saç teknikleri arasında yer alır. Özellikle uyku sürecinde herhangi bir rahatsızlık vermez. Çünkü keratin kaynak noktaları kafanıza batacak kadar sert değildir. Şapka ya da bandana gibi aksesuarları rahatlıkla kullanabilirsiniz. Şampuan ya da saç kremi gibi daha önce kullandığınız saç bakım ürünlerini kullanmaya devam edebilirsiniz. Özel bir bakım gerektirmez. Ayrıca X-ray ya da MR gibi tıbbi tetkikleri yaptırmanızda bir sakınca olmaz. Keratin metal içermeyen, kimyasal olmayan bir maddedir. Bigüdi ile saçlarınıza şekil verebilirsiniz.

 

Keratin Saç Kaynak Avantajları Neler?

  • Aşırı hassas cilde sahip olanlar için de uygun bir saç kaynak yöntemidir. Alerjik reaksiyona neden olmaz.
  • Herhangi bir kimyasal içermediğinden doğal bir saç kaynak metodudur.
  • Keratin çok ince ve oval yapıda olduğunda kaynak saç dışarıdan belli olmaz. Saçlarınızda kaynak olduğunu kuaförünüzün anlaması dahi güçtür.
  • Saçlarınıza boya, röfle, ombre, balyaj ve daha pek çok işlem uygulanabilir. Kaynak saç işlemi sonrasında saçlarınızın rengini dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.
  • Saçlarınıza istediğiniz modeli kazandırabilirsiniz. Topuz ve at kuyruğu da dahil olmak üzere uygulayabileceğiniz saç modellerinde bir sınırlama olmaz.
  • Saçlarınızı dilediğiniz gibi tarayabilir, fırçalayabilirsiniz. Aynı zamanda saçlarınıza fön çekilebilir, maşa yapılabilir ve düzleştirici ile saçlarınız şekillendirilebilir.
  • Dilediğiniz şampuan, saç kremi, saç maskesi, bakım yağı çeşitlerini kullanabilirsiniz.
  • Keratin saç kaynak özel bir bakım gerektirmez ve özel saç bakım ürünlerini kullanmanız gerekmez.
  • Keratin çok sert bir madde olmadığından saçlarınıza okunulduğunda kaynak noktaları elinize gelmez. Zamanla saçlarınızda kaynak olduğunu siz bile unutabilirsiniz.
  • Kaynak saçlar çıkarıldığında saçlarınıza zarar vermez. Aynı gün yeniden keratin kaynak ya da farklı bir kaynak saç işlemi uygulanabilir.

 

Keratin Saç Kaynak Kullanım Süresi Nedir?

Saçlarınızın uzama hızına bağlı olarak kullanım süresi değişir. Genellikle 3 ila 8 aylık bir kullanım ömrü sunar. Bu süre sonunda çıkarılmasının nedeni keratin kaynak noktalarının, saçların uzaması ile birlikte aşağıya doğru kayması ve artık görünür hale gelmesidir. Aynı zamanda bu süre içerisinde tamamen doğal bir şekilde dökülen saçlarınızın temizlenmesi amacıyla da bu süre sonunda kaynak saçlar çıkarılmalıdır.

 

Keratin Saç Kaynak Nasıl Çıkarılır?

Kaynak noktalarına özel bir solüsyon dökülerek keratin maddesini çözülmesi sağlanır. Sonrasında kaynak saçlar basit bir hareket ile doğal saçlardan ayrılır. Kaynak saçların çıkarılması sırasında acı hissetmezsiniz. Saçlarınızı kestirmeniz ya da dinlendirmeniz gerekmez. Aynı gün yeniden keratin saç kaynak işlemi yaptırabilirsiniz. Saçlarınıza hiçbir zarar vermez ve bu nedenle kaynak saçlar çıkarıldığında saç bakımı yaptırmanız da gerekmez.

 

WhatsApp Randevu