Saçlarına düşkün olan kadınlar için harika bir bakım seçeneği olan keratin yükleme bugünlerde daha fazla sayıda kişinin ilgisini çekiyor. Dolayısıyla keratin yükleme nedir sorusunun yanıtı da merak ediliyor. Öncelikle keratinin insan vücudunda bulunan bir protein türü olduğunu belirtelim. Tırnakların, saçların ve cildin korunmasında, sağlıklı görünmesine ve onarımında çok önemli bir maddedir.

Keratin yükleme de bu madde kullanılarak yapılan bir saç bakım işlemidir. Özellikle hasar görmüş saçlara sahip olanlar için ideal bir seçeneğe dönüşen keratin bakımı ya da keratin yükleme kısa sürede etkisini gösteriyor ve saçlarınız parlak, sağlıklı görünmeye başlıyor. Eğer saç uçlarınız sıklıkla kırılıyorsa nem kaybı var demektir. Keratin yükleme saçlara ihtiyacı olan nemi de kazandırıyor.

Keratin Bakımı ile Saçlar Gürleşir mi?

Yanıtı en çok merak edilen sorulardan biri de keratin yüklemenin saçlara gürlük kazandırıp kazandırmayacağı oluyor. Tek başına keratin yükleme saçlarınızın bir anda çok daha gür olmasını elbette sağlayamaz. Ancak saçları beslediği ve ihtiyaçlarını saçlara kazandırdığı için zaman içerisinde saç tellerinin sayısında bir artış olabilir. Fakat bu durumun herkes için geçerli olmayacağını da belirtmek lazım.

Genetik faktörlere bağlı olarak seyrek saçlara sahipseniz keratin yükleme ile saçlarınız gürleşmez. Ancak çok daha sağlıklı bir görünüm alacağından emin olabilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak isterseniz bizi hemen arayın. Sorularınızı yanıtlamaktan mutluluk duyarız!