En eski saç kaynak tekniklerinden biri olan boncuk saç kaynak yöntemi için salonumuzu tercih edebilirsiniz.  Halka saç kaynak tekniği olarak da adlandırılan bu yöntem saçlarınıza hiçbir zarar vermeden uygulanıyor. Saçlarınızı kestirmek zorunda kalmadan dilediğiniz zaman kaynak saçların çıkarılmasını sağlayabilirsiniz. Profesyonel saç kaynak ekibimiz tarafından gerçekleştirilen boncuk saç kaynak yöntemi ile daha uzun ve daha gür saçlara sahip olabilirsiniz. Sizi en kısa sürede salonumuza bekliyoruz.

 

Saç uzatma yöntemleri arasında en eski olanlardan biri de boncuk (halka) saç kaynak işlemidir. Halk arasında kaynak işleminde kullanılan halka şeklindeki aparatlar nedeniyle bu işlem halka saç kaynak adı ile de bilinir. Sadece 1,5 cm uzunluğunda olan saçlara dahi uygulanabilen bu yöntemin en yeni kaynak saç teknikleri ile kıyaslandığında fiyatının daha düşük olduğunu belirtebiliriz. Uygun fiyat arayanlar için boncuk saç kaynak ideal bir seçim olabilir.

Boncuk Saç Kaynak Nasıl Yapılır?

Bu işlem için öncelikle kaynak uygulaması yapılacak olan bölgeler belirlenir. Kaç adet kaynak yapılacağına da karar verilmesinin ardından saçlar ince tutamlara ayrılır. Her bir tutama özel bir aparat yardımı ile mikro halkalar geçirilir ve kaynak saç ilave edildikten sonra pense yardımı ile bu halkalar sıkıştırılır. İşlem saça kaç adet kaynak ilave edileceğine göre 45 dakika ila 1,5 saat arasında tamamlanır. İstenmesi halinde halka aparatlar saçın kendi rengine boyanabilir ve bu sayede dışarıdan görünme olasılığı da minimuma çekilir.

 

Boncuk Saç Kaynak Avantajları Neler?

  • Boncuk saç kaynak işlemi özel bir saç bakımına ihtiyaç duymaz.
  • Halka saç kaynak işleminin ardından saçlarınızı dilediğiniz bir şampuan ile yıkayabilir ve istediğiniz saç bakım kremi, saç maskesi, bakım yağları ve benzeri ürünleri kullanabilirsiniz.
  • İşlem sonrasında saçlarınıza boya, röfle, balyaj, ombre gibi renklendirme uygulamaları yapılabilir.
  • Saçlarınızı dilediğiniz gibi tarayabilir, fırçalayabilirsiniz.
  • Kaynak saçların çıkarılması esnasında herhangi bir acı ya da sızı hissedilmez.
  • Kaynak uygulamasının kullanım süresi sona erdiğinde saçlarınızı kestirmenize gerek olmaz. Boncuk saç kaynak, doğa saçlarınıza herhangi bir zarar vermez.
  • Saçların daha uzun görünmesi ile birlikte daha gür görünmesini de sağlar.
  • Çeşitli nedenlerle hasar gören saçlarınızı boncuk saç kaynak uygulaması ile örtebilirsiniz.
  • Kaynak saçların kullanım süresi dolduğunda ve çıkarıldığında saçı dinlendirmeye gerek olmaz. Aynı gün yeniden boncuk saç kaynak işlemini yaptırabilirsiniz. 
  • Boncuk saç kaynak sonrasında saçlarınıza fön çekilebilir. Maşa ve saç düzleştirici gibi ürünlerle saçlarınıza dilediğiniz şekli verebilirsiniz. Bigudi gibi ürünleri kullanabilirsiniz.

 

Boncuk Saç Kaynak Kullanım Süresi Nedir?

Halka saç kaynak işleminin kullanım süresi, saçın uzama hızına bağlı olarak değişebilir. Genellikle bu işlem 3 ila 6 ay gibi uzun bir kullanım süresi sunar. Bu süre dolduğunda kaynak saçların çıkarılması gerekir. Çünkü saç uzadıkça kaynak saçları tutan halka şeklindeki aparatlar aşağıya doğru inmeye başlar ve dışarıdan görünür. Bu nedenle bir süre sonrasında halka kaynak saçların çıkarılmasına özen gösterilmelidir. Ancak çıkarılmasının hemen ardından beklemeye ya da herhangi bir işleme gerek olmadan yeniden boncuk saç kaynak işlemi saçlara uygulanabilir.

 

Boncuk Saç Kaynak Nasıl Çıkarılır?

Kaynak saçların çıkarılması için halka şeklindeki mikro aparatlar pense ile gevşetilir. Ardından doğal saçlarla kaynak saçlar ayrılır ve kaynak saçlar kolaylıkla çıkarılır. Bu işlem esnasında saçlar herhangi bir zarar görmez. Saçların bağlantı yerlerinde bir hasar oluşmadığı için saçların kestirilmesine de gerek olmaz.

 

Boncuk Saç Kaynakta Kaç Adet Kaynak Saç Takılır?

Saçların daha uzun görünmesi için kaç adet boncuk kaynak saç takılacağı, doğal saçların yoğunluğuna göre değişkenlik gösterir. Genellikle seyreğe yakın saçlara 100 ila 150 adet kaynak uygulaması yapılır. Normal ya da güre yakın saçlara takılan kaynak saç adedi 200’e kadar çıkabilir. Gür saçlara ise uzun ve doğal bir görünüm kazandırmak için 250 adet kaynak uygulaması yapılması gerekebilir. Size daha fazla bilgi vermemiz ve profesyonel boncuk saç kaynak uygulamasını sizin için de gerçekleştirmemiz için bizi hemen arayabilirsiniz.

WhatsApp Randevu