Oval ya da kare yüz şekline sahi olanlar seçtikleri saç modelleri ile aslında yüzlerinin daha zayıf görünmesini sağlayabilirler. Saç modeli aslında yüzün görünümünde de belirleyici bir unsur olabiliyor. Dolayısıyla doğru saç modellerini tercih ederek yüz şeklinizin de daha estetik ve ince görünmesini sağlamanız gayet kolay!  İşte tıpkı makyaj hileleri gibi denemeniz gereken saç modelleri…

Yumuşak Dalgalı Uzun Saçlar

Gevşek bir görünüme sahip olan yumuşak dalgalar yüzünüzün daha ince görünmesini sağlayan saç modellerinden biridir. Ancak düz saçlara sahipseniz her gün maşa yapmak saçlarınızı ciddi düzeyde yıpratabilir. Bunun için önerimiz kalıcı su dalgası yaptırmanız olacak. Hem daha düzgün görünen dalgalar elde edebilir hem de saçlarınıza her gün ısı uygulamaktan kurtulursunuz.

Asimetrik Kesimler

Arkası kısa önü uzun olan asimetrik kesimli saç modelleri de yüzü daha zayıf gösterme etkisine sahip. Ancak bu modelleri tercih ettiğinizde saçınızın bazı tutamlarını yüzünüze düşürerek kullanmanız gerekecek. Aslında bu bir avantaj çünkü yüzünüzün dilediğiniz yerini gizleyebilirsiniz. Örneğin köşeli yüzler yanak bitimlerini saç tutamlarıyla kapatabilir.

Dağınık Kaküllü Kesimler

Eğer alnınız çok genişse bu durumda kaküllü saç modellerini tercih etmeniz gerekecek. Orta bölümü daha kısa olan, iki yanlara doğru uzayan dağınık kaküller de yüzü daha ince gösterir. Ancak yanakların daha oval görünmesine de sebebiyet verebileceğini unutmayın. Bu yüzden yanakları tombul olanlar bu saç kesimlerinden uzak durmalı.

Saçı Fazla Yandan Ayırmak

Eğer saç modelinizde bir değişiklik yapmak istemiyorsanız bu durumda saçınızı her zamankinden daha yan kısımdan ayırabilirsiniz. Bu saç ayırma yöntemi yüzü daha ince gösteren ve sık tercih edilen bir tekniktir ve pek çok ünlü isim tarafından da başarılı bir şekilde uygulanıyor.