Her yıl saç modellerindeki trendler değişir. Herhangi bir saç rengi ya da saç modeli bir anda popüler olarak yüzlerce kadının tercihi olabilirken aynı saç modeli bir yıl sonra kimse tarafından istenmeyebilir. Ancak bir de zamansız saç modelleri var. Bu saç modelleri ne geçen zamana, ne trendlere ne de popüler kültüre yenik düşüyor. Her daim tercih edilmeye devam eden bu zamansız saç modellerine göz atalım.

Aslan Yelesi

Aslında 70’li yıllarda hayat bulan bu saç kesimi günümüzde halen çok sayıda kadının tercihi oluyor. Elbette zaman ilerledikçe aslan yelesi saç modeli de bir miktar değişti. Fakat saçlardaki karakteristik özellik elbette hiç değişmedi. Bol miktarda kat atılan bu kesimde saçlar oldukça hacimli görünüyor.

Küt Saçlar

Küt saç kesimi de pek çok farklı şekilde kullanılabiliyor olmasıyla popülerliğini hiç yitirmiyor. Adeta yıka ve çık kolaylığı sunabilen küt saçlar daha çok düz saçlı kadınların seçimi oluyor. Hafif asimetrik ya da tam küt kesim gibi farklı şekillerde kesim uygulanmasına da gayet uygun bir saç modeli olduğunu söyleyebiliriz.

Maskülen Kısalık

Çok kısa saç kesimi de aslında zamansız saç modelleri arasındaki yerini çoktan aldı. Maskülen bir hava kazandıran ve kendine güvenen güçlü kadın imajının olmazsa olmazı olan kısa saçlar kolay kullanım yönüyle de kadınların seçimi olabiliyor. Her rengin uygulanabildiği kısa saçlar sağlıklı görünüyor olmasıyla da beğeni alıyor.