Köşeli yüz hatlarına sahip olanlar, yanak bölgesi fazla dolgun olanlar ya da fazla kilosu nedeniyle geniş bir yüze sahip olanlar seçtikleri saç modeli ile yüzünün çok daha ince görünmesini sağlayabilir. Ancak bunun için saç modelinizi değiştirmeyi de göze almanız gerekiyor. Bu sayede küçük bir göz yanılması sağlayan saçlarınız, daha ince ve daha küçük bir yüz görünümü yakalamanızı kolaylaştıracak.

Hangi Saç Modelleri Yüzü İnce Gösterir?

Öncelikle saçlarınıza hafif dalga kazandırabilirsiniz. Düz saçlar her daim yüzü daha fazla vurgular ve daha geniş görünmesine neden olur. Doğal görünen hafif gevşek dalgalarla bu etkiyi kırabilir ve ince bir yüz görünümüne kavuşabilirsiniz.  Fakat saçlarınıza dalga kazandırmış olsanız dahi mutlaka asimetrik bir görünüm de yakalamalısınız. Küt saçlar gibi düz bir seyir izleyen saç modelleri yüzü ince gösteremez.

Asimetrik kesimler her daim daha zarif ve daha küçük bir yüz görünümü sunar. Özellikle saçınızın modeline bağlı olarak birkaç tutamı yüzünüze doğru şekillendirdiğinizde istediğiniz etkisi kolaysa yakalarsınız. Saçlarınızda kakül de olabilir. Fakat dümdüz bir kakül yerine orta bölümü daha kısa, yan kısımları daha uzun olan kakül modellerini tercih etmeniz gerekiyor.

Geniş Yüzlü Olanlar Saçını Yandan Ayırmalı

Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da saç modeliniz nasıl olursa olsun saçınızı ortadan ayırmamanız gerektiğidir. Geniş ya da köşeli bir yüze sahip olanlar mutlaka açlarını yandan ayırmalı. Ayrıca katlı kesimlerin her daim saçlarınızı daha hacimli göstereceğini de unutmayın. Katlı kesimin kazandırdığı hacim yüzünüzün daha uzun görünmesini sağlayabilir. Bu sayede daha orantılı bir yüz şekli ortaya çıkıyor. Bir anlamda rahatsız olduğunuz geniş yüz görünümünü kırarak daha ideal bir ortanı görünümü ortaya çıkarıyor.