Saç ayrımı yüz güzelliğinizi ortaya çıkaran ve aynı zamanda saç modelinin de daha güzel görünmesini sağlayan bir yöntem… Eğer yüz tipinize uygun bir saç ayrımını seçerseniz, çok daha güzel görüneceğinizden hiç endişeniz olmasın. Çünkü saç ayrımı yüzün bazı bölgelerini ön plana çıkarır. Siz de bu etkiden faydalanarak daha güzel görünmeyi sağlayabilirsiniz. İşte yüz şekline göre saç ayrımı…

Uzun Yüzlere Uygun Saç Ayrımı

Uzun yüze sahipseniz çene kemiğinin daha uzun görünmemesi için saçların çeneye düşmesini önleyecek bir saç modelinin seçmelisiniz. Yüz hatlarınız oldukça vurgulu olduğundan saçlarınızı ayırmadan, geriye atarak da kullanabilirsiniz. Uzun yüze sahip olanlar saçlarınızı asla ortadan ayırmamalıdır. Mutlaka ayrım isterseniz yandan ayırın ama saçlarınızı dalgalandırmayı da unutmayın.

Yuvarlak Yüzlere Uygun Saç Ayrımı

Yuvarlak yüz hatları yüzün biraz daha uzun görünmesine ihtiyaç duyar. Bu etkiyi sağlayan da saçları ortadan ayırmaktır. Saçlarınızı her daim ortadan ayırabileceğiniz bir saç modelini seçmeye özen gösterin. Hafif perçemler yüze düşen uzunlukta olmalıdır. Bu sayede yüzünüz daha uzun görünecek ve dolayısıyla ovallik arka planda kalacaktır.

Üçgen Yüzlere Uygun Saç Ayrımı

Üçgen yüze sahip olanların da saçını yandan ayırması gerekiyor. Ancak tam sağdan ya da tam soldan ayırmalısınız. Ortaya yakın yan ayrımlar alnınızın daha çıkık ve daha fazla ön planda görünmesini sağlar. Dolayısıyla tüm vurguyu çenenize yapar ve yüzünüzün güzelliğine de gölge düşürür. Bu etkisi istemezsiniz. Ayrıca saçlarınızı asla geriye yatırarak kullanmayın.

Dörtgen Yüzlere Uygun Saç Ayrımı

Saçların dalgalı ve hafif geriye atık bir şekilde kullanılması gerekiyor. Dörtgen yüze sahip olanlar yüz hatlarının çok köşeli olmasından şikayet eder. Bu etkiyi kırmak için yapmanız gereken sadece saçlarınıza dalga kazandırmanız ve ayırmadan hafif geriye doğru atarak kullanmanız olacak.