Yuvarlak yüz hatlarına sahip olan kadınlar genellikle bu hatların kendilerini daha kilolu gösterdiklerini düşündükleri için yuvarlak yüz şekline uygun saç modeli isterler. Yüzlerini daha ince gösterebilecek olan görüntü elde etmek her kadının merak ettiği konular arasındadır. Saç modelleri ile birlikte doğru saç renginin de elde edilmesi son derece önemlidir.

Yuvarlak yüz hatlarında ince bir görünüm elde edebilmek için yüz çevresinde ve yan kısımlarda koyu gölgeler uygulanmalıdır. Fakat koyu renkler siyah olmamalıdır. Saçın geneline uygulanabilecek olan bir koyu ton sayesinde gölgelendirme ortaya çıkar ve yüz yan kısımlardan daha ince gözükmeye başlar.

Yuvarlak Yüz Şekli için Saç Kesimi Nasıl Olmalıdır?

Yuvarlak yüz tiplerinde saç boyları önemli değildir. Burada önemli olan nokta saçın kesimidir. Fakat pixie adı verilen kısa saç kesimlerinden kesinlikle uzak durulmalıdır. Bu tür kısa kesimler yüz hatlarının olduğundan daha da yuvarlak gözükmesine yol açabilir. Orta ve uzun saç boyutları yuvarlak yüz şekline en uygun olan saç kesimleridir.

Yüze doğru düşen saç modelleri uygulandığı zaman yüz bölgesinin daha ince gözükmesini sağlanır. Yuvarlak yüzler için uygulanacak olan saç modellerinin katlı olması önemlidir. Saç boyutu her ne olursa olsun kesimin mutlaka katlı olması gerekir. Katsız olan saç modellerinde yüzün yuvarlaklığı daha fazla ön plana çıkmaya başlar.

Kahkül kesimler de yuvarlak yüz hatlarına sahip olan kadınların uzak durması gereken modellerdir. Ancak kahkül alışkanlığınız var ve bu modeli çok fazla seviyorsanız açık olan tonları tercih etmelisiniz. Yandan ayrılan kahkül modelleri de yuvarlak yüz şekline sahip olan kadınlar için uygun olan modeller arasındadır. Yuvarlak yüz hattına sahip olan kadınların saçlarını yandan ayırmaları da daha ince yüz hatlarının ortaya çıkmasına yol açar.