Son zamanlarda bir çok bayanda kısa saç modelleri görülmeye başlandı. Özellikle yaz ayları gelirken bayanlar saçlarını kısaltmak için modayı takip ederek farklı modeller seçmektedir. Bu modeller arasında birçok popüler olanı vardır. Ancak size yakışanı bulmak için profesyonel bir yardım almak elbet ki doğru olan olacaktır. Saç modelleri arasında tercih edebileceğiniz bazı popüler olan modeller bulunmaktadır. Romantik Bob bunlardan birisidir. Kısa saç kesiminde yanlara doğru daha dalgalı bir model söz konusudur. Görüntü olarak daha kibar ve romantik bir hava oluşturmaktadır.

Vetements Pixie olarak 30’lı yılların saç kesimi olarak bilinen bu model ise son zamanlarda moda defilelerinde küllerinden yeniden doğdu diyebiliriz. Kase kesimi bir saç stili söz konusudur. Saçın bakımı ve şekil verilmesi çok daha kolaydır. Kolay kullanım isteyenler doğru bir seçim olabilir.

Kısa saç modellerinde biraz daha asi tarzlardan hoşlananlar ise son zamanlarda çok görülen bir model olan yeni punk kesimini tercih edebilir. Küt saçlarda ‘’ edgy’’ bir görünüm sağlamaktadır. Saçların bir tarafta daha kısa diğer tarafta daha uzun gözükecek şekilde bir kesimi vardır.

Ancak saç kesiminde klasik sevenler için gerçek küt kesim dediğimiz kesim bir çok insanın tercih edebildiği bir model olabilir. Bir süre önce demode olduğu düşünülen model Rihanna’nın seçtiği bir model olması nedeniyle tekrar popüler oldu. Bayanlara oldukça minimal ve cool (havalı) bir hava katan bu kesim güçlü duruşu ile bu yazın modalarından birisidir.

 Küt kesimde eski yıllara ait modeller bu sene moda olacak gibi gözüküyor. Eski zamanların modalarından birisi olan Modern Aslan Yelesi küt kesim saçlar bu sene tekrar moda. Podyumlarda kullanılan bu kesim tamamen kendisine has bir görüntüye saahiptir. Oldukça kısa olan saçlar arkadan ve yanlardan kabarıktır. Bu nedenle isminde olduğu gibi aslan yelesi şeklinde gözükmektedir.

Ancak moda ve ünlüleri takip edenlerin en çok beğendiği saç modellerden bir diğeri ise Asimetrik Katlar’dır. Son zamanlarda bir çok bayanın tercihi olmuştur. Özellikle Jennifer Lawrance bu modeli yaptıktan sonra tüm dünya da bayanların yaptırdığı bir model olmuştur. Asimetrik kısa saçlar, farklı kesim katlar ile saça oldukça iyi bir görünüm katmaktadır.