Moda rüzgarları sadece kıyafetleri ya da takıları etkisi altına almıyor. Saç modelleri de moda rüzgarlarından etkileniyor ve her yeni sezonda bazı saç tasarımları trend olmayı başarıyor. Saç trendleri arasında en hızlı yükselişi yakalayan yarım topuz saç modeli oldu. Özellikle ilkbahar ve yaz sezonunda kullanılan yarım topuz saç modelleri son derece cool bir duruş kazanmanızı sağlayabilir. Bu yönüyle de özellikle genç kızlara çok yakışan bir saç modeli haline geliyor.

Son dönemde ünlüler tarafından da sıklıkla tercih edilmeye başlanan yarım topuz saç modelleri kırmızı halıda dahi ünlülerin tercihi oldu. Peki, bu saç modelini kimler uygulayabilir? Hangi saçlarda bu model daha güzel bir görünüm sergiliyor? Evde hızlı bir şekilde yarım topuz saç modeli yapabilir misiniz? İşte yanıtlar…

Yarım Topuz Saç Modeli Hangi Saçlar İçin Uygun?

Bu saç modelini uygulamak için saçlarınızın orta uzunlukta ya da uzun olması gerekiyor. Omuz hizasında biten saçlarda yarım topuzun nahoş bir duruş sergilediğini bilmenizde fayda var. Eğer saçlarınız en azından orta uzunlukta değilse yarım topuz modelleri tercih etmenizi önermeyiz.

Hem düz saçlara sahip olanlar hem de dalgalı ya da kıvırcık saçlara sahip olanlar yarım topuz modelini gönül rahatlığı ile uygulayabilir. Fakat bu modelin en çok yakıştığı saç tipi dalgalı saçlar ve bu nedenle eğer düz saçlara sahipseniz saçlarınıza doğal bir dalga kazandırmanızda fayda var.

Yarım Topuz Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Yarım topuz saç modelini evde kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken husus öncelikle topuzu düşük tutmanız gerektiğidir. Kafanın taç denilen bölümünden biraz daha geride kalacak şekilde topuzu konumlandırmanız gerekiyor.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer husus da çok düzgün bir topuz görünümünden uzak durmanız olacak. Hafif bozuk bir topuz yaparsanız çok daha doğal ve modeli çok daha fazla ortaya çıkaran bir saç görünümünü de elde etmiş olacaksınız.