Günlük hayatınızda kullanabileceğiniz farklı saç modelleri arıyorsanız hem modern hem de cesur bir duruş sergilemenizi sağlayacak olan yana atılmış ve ıslak saç modelini deneyebilirsiniz. Modern kent kadını imajını destekleyen bu saç modelini uygulamak için saçlarınızın belirli bir uzunlukta olması gerekmiyor. Çok kısa saçlardan çok uzun saçlara kadar her boydan saça uygulanabilen yana atılmış ve ıslak görünümlü saç modelini makyajlı ya da makyajsız olarak kullanabilirsiniz.

Islak Saç Görünümü Nasıl Elde Edilir?

Elbette bu trendi uygulamak için saçınıza ıslak görünüm vermeniz gerekecek. Genellikle kadınların tercihi jöle kullanma oluyor. Ancak tutuş düzeyi hafif de olsa jöle ile ıslak bir görünüm kazandırsanız da saçınızda sert bir duruş ve tutamlar şeklinde bir görüntü ortaya çıkabilir. Bu nedenle saça ıslak görünüm kazandırmak için jöle kullanımı pek ideal bir seçim olmayabilir.

Bunun yerine köpük kullanabilirsiniz. Köpük formunda saç ürünleri ile ıslak bir saç görünümü elde etmek çok daha kolay olabiliyor. Ayrıca saçınızın sadece tepe bölümüne değil uç kısmına da bu görünümü kazandırmanız gerektiğinden saça sertlik kazandıran ürünleri kullanmamanız gerekiyor. Nahoş bir görüntü ortaya çıkmaması için tercih edebileceğiniz ürünler arasında saça parlaklık kazandıran serumlar da yer alıyor.

Serumu bir miktar fazla kullanmanız halinde hem parlak hem de ıslak saç görünümü elde edebilir ve bu görünümü gün boyunca muhafaza edebilirsiniz. Ayrıca serumlar saçı sertleştirme özelliğine sahip olmadığından bu saç trendini yakalamak için güvenle kullanılabilir.

Yana Atılmış Islak Saçlara Uygun Makyaj

Bu trende en uygun olan makyaj sade stillerdir. Dudakları ön plana çıkaran ve gözlere çok hafif bir rimel uygulayabileceğiniz makyaj stillerini bu saç modeli ile birlikte kullanabilirsiniz. Koyu bir göz makyajı saçın yüzünüze kazandırdığı görünümü yok edebilir.