Televizyonda görmeye alıştığımız ünlü isimler çoğu zaman saç modellerinin de temsilcileri olabiliyor. Hatta bir saç modeli, o modele sahip olan bir ünlü sayesinde inanılmaz bir popülerlik kazanabiliyor. Dolayısıyla ünlülerden saç modelleri aslında yeni saç trendlerinin de sinyallerini veriyor diyebiliriz. Ülkemizde ise saç modeli ile dikkat çeken ünlülere bazı örnekler verebiliriz.

Oynadığı son dizi ile gönüllere taht kuran Burcu Biricik sarı, kıvırcık ve küt formdaki saçları ile bir hayli beğeni almıştı. Uzun süredir saç modelini değiştirmeyen bu isim ünlülerden saç modelleri dendiğinde de ilk akla gelen isimler arasında yer alıyor. Meriç Aral saç modeli çok konuşulan isimlerden bir diğeri oldu. Kaküllü ve uzun saçları ile sempatik bir görünüm sergileyen bu isim de saçlarının uçlarına genellikle hafif bukleler kazandırıyor.

Doğal Saç Modellerini Seçen Ünlüler

Bazı ünlüler ise saçlarına en doğal görünümü kazandırmak için adeta birbirleri ile yarışıyor. Örneğin Damla Sönmez, adeta kuaföre hiç gitmemişçesine doğal görünümlü bir saç modeline sahip. Orta uzunlukta ve düz olan saçları ile yüz güzelliğini daha fazla ön plana çıkardığı da aşikar.

Gizem Karaca da genellikle saçlarının orta ve uç bölümlerine dalga kazandırarak kullanan isimler arasında bulunuyor. Doğal saç modeli ile dikkat çeken bu isim de saçlarını yandan ayırarak ve hafif hacim kazandırarak kullanmayı tercih ediyor. Siz de ünlülerin saç modellerine göz atarak kendiniz için yeni bir saç modeli belirleyebilirsiniz.