Gün geçmiyor ki bir dönem yüzüne bile bakılmayan saç modelleri günümüzde trend olmasın! Bunlardan biri de ters örgü saç tasarımlarıdır. Günümüzde ters örgü saç modelleri 2018 yılına damga vurmaya hazırlanıyor. O denli popülerlik kazandı ve artık kuaförlerden en çok talep edilen örgü çeşitleri arasında da ters örgüler başı çekiyor. Peki, neden?

Artık saç modellerinde marjinal denemeyecek olsa da sıra dışı tasarımların daha fazla ilgi gördüğü bir döneme girdik. Haliyle ters örgü saç modelleri 2018 yılında hatırı sayılır bir popülerlik kazandı. Kısa zamanda bu kadar ilgi görmesinin nedenlerinin başında doğal bir duruş sergilemesi de geliyor. Saçlara asla zarar vermiyor ve muazzam bir görünüm sunuyor.

Ters Örgü Saç Modelleri Örnekleri

Ayrıca istenen her türlü saç formuna uyarlanabiliyor olması da popülerliğinde önemli bir unsur olarak düşünülebilir. Bu örgülerin başlangıcı genellikle ense oluyor. Saçın tepe noktasına gelindiğinde ise farklı şekiller saçlara kazandırılabiliyor. Bu açıdan sıra dışı bir saç arzusunu ziyadesiyle yerine getirdiğini de belirtmek gerekiyor.

Ters örgü tüm saç renklerinde şık bir duruş kazanıyor. Ancak iki ya da üç farklı renk tonunun kullanıldığı saçlarda daha gösterişli bir form kazandığını da belirtmek gerekiyor. Özel günlerde ya da sosyal aktiviteler için bu saç modeli harika bir seçim olabilir. Sizler için bazı örnek modeller sunuyoruz. Hemen göz atın!