Yaz sezonu geride kalırken yenilenme ve tazelenme zamanı da yavaş yavaş geliyor. Sonbaharda daha romantik ve daha kullanışlı saç kesimleri tercih ediliyor. Siz de yazı uğurlarken kendinizi biraz yenilemek isterseniz 2017 trend saç kesimleri arasından sizin için seçtiğimiz modellere hemen göz atabilirsiniz. İşte sonbahara uygun saç kesimleri…

Modernize Edilmiş Shag Saç Kesimi

Aslında 70’li yıllarda kullanılan ve birkaç yıl önce yeniden popülerlik kazanmış bir saç modeli olan shag kesim, her yüz tipine uygun olmasıyla dikkat çekiyor. Omuz hizasında ya da biraz daha uzun olan saçlara uygulanabildiği için kısa saçlılar bu modelden maalesef bir süreliğine mahrum kalacak. Gayet cool bir duruşu olan saç kesimine kakül de kazandırılabiliyor. Ancak kakül için saçların omuzun da altında bir uzunluğa sahip olması gerekir.

Bob Saç Kesimi

Bu saç modeli daha kısa saçlara da uygulanabildiği için çok sayıda kadın için uygun. Sonbaharda şapka ve bere kullanımıyla da şirin bir duruş kazanabilen bob saç kesiminde saçlar çene boyunda kesiliyor. Bob-lob saç kesimi her dönemde trend olduğundan uzun süre bu modeli kullanabilirsiniz. Bu yüzden saçlarınızın çene boyuna kadar kısalması konusunda endişe etmeyin. Kesim yapılırken saçlara az miktarda kat da atılıyor ve hacim kazanması sağlanıyor.

A Kesim Saç Modeli

Saçların öne doğru uzayan kesimini aslında görmeye oldukça alışkınız. Hemen her saç boyuna uygulanabilen bu saç kesiminde saçların iki yan kısmı uzun, arka bölümü ise biraz daha kısa oluyor. Sonbaharda kullanıma oldukça uygun çünkü saçlarınızı dilerseniz toplayabiliyor, dilerseniz açık olarak kullanabiliyorsunuz.