Son birkaç yıla adeta damga vuran ve hızla popülerlik kazanan ombre saç uygulaması popülerliğini kaybetme sürecine girdi. Yerini alan ise sombre saç uygulaması oldu. Yeni sezonda sombre saç modelleri çok daha fazla popülerlik kazanacak gibi görünüyor. Çünkü bu uygulama kadınların dikkatini çekmeyi ve beğenisini kazanmayı başardı. Üstelik bu saç modeli daha geniş kitlelere hitap ediyor.

Saçınızda değişiklik istediğinizde hiç tereddüt etmeden tercihinizi sombre yönünde kullanabilirsiniz. Öncelikle bu saç modelinin çok keskin olmadığını belirtmemizde fayda var. Geçişler çok belirgin değil ve aynı zamanda ombre uygulamasına nazaran sombre saç modellerinde birbirine daha yakın renk tonları kullanılıyor.

Sombre Saç Nedir?

Ombre uygulamasını tercih ettiğinizde saçınızın rengi, doğal tonundan tam 7 ton açılıyor. Ancak sombre uygulamasında en fazla 4 ton açıldığı için çok daha doğal bir saç görünümü elde ediliyor. Ayrıca ten renginiz ile saç renginiz arasında da çok fark olmuyor. Bu nedenle sürekli makyaj yapma zorunluluğu da ortadan kalkıyor. Sombrenin bir anlamda doğallıktan uzaklaşmak istemeyenlere hitap ettiği söylenebilir.

Çok net bir renk farkı olmadığından natürel bir model kullanıldığında adeta kendi saçınız ve güneşten açılmış hali gibi görünüyor. Günümüzde çok sayıda ünlü isim sombre trendini denedi. Büyük beğeni aldığı için saç rengini değiştirmeyen ünlülerin sayısı oldukça fazla. Eğer değişim vakti geldi diyorsanız siz de hemen bizi arayarak randevunuzu alın.