Son yılların trend saç uygulamalarından biri haline gelen ombre uygulamasını mutlaka duymuşsunuzdur. Peki, sombre nedir biliyor musunuz? Ombre saç uygulaması saç uçlarının daha açık renklerde görünmesini sağlayan işlemdir. Sombre ise ombre kelimesine İngilizce “subtle” kelimesinin eklenmesi ile ortaya çıkan bir terim oldu. Bu kelimenin anlamı ise “ince, incelikli” ve sombre kelimesinde de saçlar ombreden daha farklı bir görünüm alıyor.

Yeni trendler arasında yer alan bu saç uygulamasında saç geçişlerinde belirgin ve göze çarpan bir renk farkı olmuyor. Birbirine çok yakın renk tonları kullanılıyor ve çok daha incelikli bir renk geçişi göze çarpıyor. Ombre uygulamasında kahve tonlarından karamel tonlarına geçiş söz konusu olabilir. Ancak sombre uygulamasında karamel, yine karamelin farklı tonlarıyla, kahverengi de yine kahverenginin farklı tonları ile birlikte kullanılıyor.

Ombre ve Sombre Arasındaki Fark Nedir?

Kısacası renk geçişlerinde belirgin ve göze çarpan bir duruş isteyen kadınlar için ombre ideal bir seçenek olurken bu denli göze çarpan bir renk geçişi istemeyenler için de sombre ideal bir seçenek oluyor. Bir anlamda hafif de olsa abartıdan hoşlanmayan kadınlar için sombre işleminin son derece uygun olduğunu belirmek yanlış olmayacaktır.

Çok iddialı olmayan bu saç uygulaması özellikle sonbahar ve kış mevsimleri için ideal olabiliyor. Saçlarda gayet yumuşak bir geçiş sunan saç işlemi bu iki mevsimin havasına uygun bir görünüm sergiliyor. Denemek için salonumuza gelebilirsiniz.