Bazıları uzun yıllar önce trend olmuştu, bazılarıyla saç modelleri arasındaki yerini yeni aldı. Bu sezon kısa saç trendlerine göz attığınızda saçlarınızı kısacık kestirmek isteyebilirsiniz. Çünkü popüler kısa saç modelleri 2017’nin saç trendlerine damgasını vurmaya hazırlanıyor. İşte yeni bir saç modeli arayanların yakından inceleyebileceği en popüler kısa saç modelleri…

Gerçek Küt

Küt saç yıllardır her sezonda mutlaka trend olmayı başarıyor. Ancak küt saça farklılık kazandıran o kadar çok detay kullanılıyor ki, gerçek küt saç modeli neredeyse unutuluyordu. Bu sezon yeniden canlanışa geçen gerçek küt saç modelinde saçlarda kakül yok. Boyunda bir asimetri de kullanılmıyor. Saçlar ortadan ayrılıyor ve dümdüz bir görünüm sergiliyor.

Asker Tıraşı

Saçlarda asker tıraşı modeli kadınlar arasında yeni yeni yaygınlaşıyor. Aslında benzeyen kısalıkta modeller uzun zamandır saç trendleri arasında yer alıyordu. Fakat öndeki bir perçem ya da arkada bırakılan uzunluklar asker tıraşı saç modelini sekteye uğrattı. Şimdilerde ise tam bir asker tıraşı saç modeli furyası başladı. Cesur kadınlar bu modeli deneyebilir.

Modern Aslan Yelesi

80’li yıllara damgasını vuran ve 90’lı yıllarda da adeta şaha kalkan aslan yelesi saç modelini bilmeyen yoktur. Bu modelin biraz daha modern versiyonu yeniden popülerlik kazandı. Bu yeni ve modern aslan yelesinde saçların tepe noktasında çok kısa kesimler uygulanmıyor. Saçlardaki kısalma çene ya da şakak hizasından başlıyor. Kakül ise şart çünkü aslan yelesinin özünde mutlaka önde kaküller bulunur.

Yeni Punk

Yeni nesil punk saç modeli kısa saç sevenleri heyecanlandırıyor. Bu saç kesimi uzaktan küt saç havasını andırabilir. Ancak ara makaslarla ciddi kısalıklar yaratılarak saça bambaşka bir hava kazandırılıyor. Yeni punk modeli açık saç renklerinde çok daha gösterişli durabiliyor.