Sarı saç rengi kadınların bazı dönemlerde saçlarına uyguladığı renkler arasında da yer almaktadır. Sarı saçlar pek çok farklı elbise makyaj stiline uygundur. Ancak sarı saçlı kadınların makyaj konusunda dikkat etmesi gereken noktalar da mevcuttur. Sarı saçlı kadınlar nasıl makyaj yapmalı sorusunun cevabı için yazımıza göz atmaya devam edebilirsiniz.

Göz Makyajı

Sarı renkli saçlara sahip kadınlar, farklı göz makyajı stillerini uygulayabilirler. Gözleri renkli olan kadınlar takma kirpik ya da güçlü rimeller ile gözlerini belirgin hale getirebilirler. Far seçimlerini de kahverengi ve tonlarında yapabilirler.

Ruj

Doğal sarı renkli saçlara sahip olan kadınlar genellikle açık ten rengine sahip oldukları için kırmızı, pembe ve şeftali tonlarını tercih edebilirler. Mat renkler de sarı saç renkli olan kadınların uygulayabileceği ruj renkleri arasında yer almaktadır. Kullanılan diğer makyaj malzemelerine göre seçenekler değişkenlik gösterebilmektedir. Kesinlikle uzak durulması gereken renkler arasında ise aşırı parlak kırmızı ve vişne rengi yer almaktadır.

Fondöten ve Allık

Fondöten üzerine sürülebilecek olan kahverengi bir allık sarı saçlı kadınlara çekicilik katacaktır. Sarı saçlı kadınlar allık seçimi yaparken göz makyajı ve ruj rengine göre seçim yapmalıdır. Şeftali rengindeki ve tonlarındaki allıklar bu tür durumlar için uygun olabilmektedir. Koyu bej fondötenler ise sarı saçlı kadınların uzak durması gereken fondötenler arasında yer almaktadır. Pembe ve lila allık modelleri de sarı saçlı kadınların kullanmaması gereken allıklar arasındadır.

Genellikle her renk ve stildeki makyajı uygulayabilecek olan kadınların bu tür detaylara dikkat etmeleri güzelliklerini ön plana çıkartabilmeleri için yeterli olan birkaç adımdan birisidir. Sarı saçlı kadınlar aşırı parlak renkli makyaj malzemelerinden uzak durduğu sürece saçları ve makyajları ile bir bütünlük yakalayabilirler.