Kullanımı en keyifli ancak bakımı da en zor saç rengi sarıdır. Kolay yıpranan sarı saçlara düzenli olarak bakım yapmamak maalesef kırılmalara ve koparak dökülmelere sebebiyet verir. Eğer saçlarınız sarıysa mutlaka dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var demektir. Sizler için birkaç önerimiz olacak.

Duş Başlığı Filtresi Kullanın

Musluk suyunda bulunan ağır metaller ve özellikle de kireç sarı renkteki saçlara daha fazla zarar verebiliyor. Saçların renk tonunu koruman ve sudaki elementlerin zararlarına karşı saçlarınızı koruma altına almak için duş başlığı filtresi kullanabilirsiniz.

Şampuan Renginiz Mor Olmalı

Sarının hangi tonu olursa olsun, sarı saça sahip olanlar saçlarında kızıllaşma görmek istemez. Ancak hatalı şampuan seçimi zamanla saçlarınızda kızıllaşma meydana gelmesine neden olabilir. Seçtiğiniz şampuanın mor renkte olmasına özen gösterin. Mor renkteki şampuanlar saçlarınızdaki küllü tonları daha belirgin kılar ve saçta kızıllaşma oluşturmaz.

Protein Maskesi Kullanın

Saçlarda sarı tonları yakalamak için uygulanan kimyasal işlemler saç tellerinin en çok protein kaybetmesine neden oluyor. Zamanla cansız ve sönük bir saç görünümü istemiyorsanız 10 günde bir olmak kaydıyla protein içerikli saç bakım maskeleri kullanmalısınız. Saç bakımının profesyonel bir şekilde yapılması için en iyi yol profesyonel bir kuaför salonunu tercih etmektir. Maske uygulamasını sık yapmanın da saçlara yarardan çok zarar vereceğini sakın unutmayın.

Yüzmeden Önce Saçlarınızı Islatın

Denizdeki tuz, havuzdaki klor saçlara büyük zarar verebiliyor. Bu zararı minimuma indirgemenin en kolay yolu bone kullanmaktır. Ancak çok sayıda kadın yüzerken bone kullanmaya sıcak bakmıyor. Bu durumda önerimiz suya girmeden önce saçlarınızı duş suyu ile iyice ıslatmanız olacak. Böylece deniz tuzunun ya da klorun saçınıza daha az nüfuz etmesini sağlamış olacaksınız.