Saçlarınıza yeni bir model kazandırmanızın vakti geldiyse, mevsime uygun saç modellerine göz atmadan son kararınızı vermeyin. Elbette her saç modeli her mevsimde kolaylıkla kullanılabilir. Ancak söz konusu olan mevsime uygun aksesuarlar ve hava koşulları olunca bazı saç modellerine şekil kazandırmanızın çok daha zor olacağı gerçeği ile yüzleşmek durumunda kalabilirsiniz. Peki, hangi saç modelleri sonbaharda pratik kullanım sunuyor?

Asimetrik Saç Kesimleri

Yağmur ve rüzgar gibi hava koşullarına rağmen formunu koruyabilen ve dağılsa da güzel duruşunu kaybetmeyen asimetrik saç kesimleri, haliyle sonbaharda kullanım için de son derece uygun olabiliyor. Arkası kısa  önleri uzun olan küt saç kesimleri hangi boyda olursa olsun sonbahar için gayet ideal bir seçim olabilir.

Kısa Saç Kesimleri

Son birkaç yılda yeniden popülerlik kazanan kısa saç kesimleri de sonbaharda kullanım için gayet ideal… Özellikle bere ve şapka kullanmaktan hoşlanan kadınlar sofistike bir şıklık sunan bu saç kesimlerini deneyebilir. Saçlarınızın sağlıksız olan kırık kısımlarından kurtulmanız için de kısa saç kesiminin bir fırsat olduğunu söyleyebiliriz.

Dalgalı Saçlar

Saçlarınıza şekil vermek için zaman ayırmaktan sıkıldıysanız kalıcı su dalgası yaptırabilirsiniz. Sonbaharın romantik atmosferine de uygun olan dalgalı saçlarla ister topuz yapın, ister at kuyruğu… Yine de formda görünümünü korumayı başaracaktır. Özellikle omuz altına kadar uzanan saçlara sahipseniz, dalgalı saç modellerinin mutlaka denemeniz gereken bir stil olduğunu söyleyebiliriz.

Katlı Kesimler

Saçlarınıza kat kazandırmanız da sonbaharda rahat etmenizi sağlayabilir. Çünkü katlı saçlar her daim daha gür durduğundan en azından saçınıza hacim kazandırmak için ekstra zaman ayırma zorunluluğundan kurtulmuş olursunuz. Katlı kesimler için dilediğiniz saç modelini seçebilirsiniz. Hatta mevcut saç modelinize sadece kat kazandırarak da mevsime şık bir başlangıç yapabilirsiniz.