Saç aksesuarı kullanmak son dönemde bir hayli popülerlik kazandı. Hem kısa saçlarda hem de uzun saçlarda kullanılabilen ve saçlara bambaşka bir hava kazandıran saç aksesuarları arasında süsleme amacıyla kullanılanların yanı sıra toka olarak kullanılan ürünler de yer alıyor. Peki, siz saç aksesuarlarını saçınıza uygun olanlar arasından mı yapıyorsunuz?

Saç Renginize Uygun Tokalar Seçin

Genellikle kadınlar saç tokalarını canlı renkler arasından seçer. Oysa saçınız için kullandığınız tokaların aslında saç renginiz ile aynı olmasına özen göstermeniz, saçınıza kazandırdığınız modelin çok daha şık görünmesini sağlayacaktır. Özellikle at kuyruğu gibi saç modelleri için mutlaka saç renginize uygun tokaları seçin.

Tel toka seçiminizi de bu yönde yapmanızda fayda var. Artık tel tokalar sadece siyah renkte üretilmiyor. Sarıdan kızıla, kahverengiden griye kadar aradığınız her renkte tel toka bulabilirsiniz. Örneğin sarı saçlara sahipseniz, kullandığınız tel tokalar da sarı olduğunda uzaktan görünmeyecektir. Dolayısıyla saç modeliniz de daha bütün ve daha güzel bir görünüm kazanacaktır.

Saç Yüzüklerini Gördünüz mü?

Eğer saç trendlerinin ilk uygulayıcılarından biri olmak isterseniz, saç yüzüklerini kullanın. Son dönemde bir anda popülerlik kazanan saç yüzükleri yurt dışında en sık tercih edilen saç aksesuarlarından biri haline geldi. Türkiye’de de yaygınlaşmaya başlayan bu tasarımları da tokaların aksine saç renginizin tam zıttı yönünde seçmelisiniz. Çünkü bu ürünlerin kullanımında amaç saçların daha etnik ya da daha marjinal bir duruş almasıdır.

Saç aksesuarlarında ürün modellerine de dikkat edin. Düz saçlar kıvırcık ya da örgülü bir hat çizen aksesuarlar yerine yine düz bir hat çizen modellere yönelmelidir. Bu sayede karışık bir saç görünümünden ziyade daha düzgün bir saç görünümü ortaya çıkacaktır.