Saç renginizi yüksek olasılıkla kendinize yakıştırdığınız ya da ten renginize uygun bulduğunuz için seçtiniz. Dönem dönem farklı saç renklerini deniyor da olabilirsiniz. Peki, saç renginizin yüzünüzde hangi bölgelere vurgu yaptığını biliyor musunuz? Saç modeliniz elbette yüzünüzün nasıl göründüğünde belirleyici olabiliyor. Ancak saç renginiz de yüzünüzde hangi bölgelerin daha fazla ön plana çıkacağına karar verebiliyor.

Göz Renginize En Uygun Saç Rengi Hangisi

Öncelikle bilinmesi gereken husus göz renginizin saç renginiz ile uyumlu olması gerektiğidir. Eğer bu uyumu yakalayan bir saç rengine sahipseniz gözleriniz olduğundan daha büyük görünüyor demektir. Peki, göz rengine göre saç rengi nasıl belirlenebilir? Eğer gözleriniz mavi, yeşil ya da açık ela ise saç renginiz kesinlikle siyah olmamalı. Koyu kahverengi ve koyu kestaneden de uzak durmalısınız. Saçlarınız sarı, açık kahve tonları ya da açık kızıl tonlarında olmalı. İşte bu durumda gözleriniz daha fazla dikkat çeker ve daha büyük görünür. Gözleri kahverengi olanlar ise koyu kestane tonları, karamel tonları seçebilir. Siyah gözlü olanlar ise koyu kızıl ya da koyu kahve tonlarına yönelebilir.

Dudaklara Vurgu Yapan Saç Rengi Hangisi?

Eğer amacınız yüz bölgesinde en çok dudaklarınızı vurgulamak ise bu durumda saçlarınız için kızıl tonları tercih edebilirsiniz. Çünkü sadece kızıl tonlar yüzde dudakları ön plana çıkarıyor. Saçınıza benzer renkte hafif bir ruj sürerek mükemmel bir görünüm elde edebilirsiniz. Hatta çok sayıda kadın bunun farkında olduğundan detaylı bir makyaj yapmaya dahi gerek görmüyor. Sadece hafif bir ruj ve allık kızıl saç tonlarıyla eşsiz bir güzellik yakalayabiliyor.

Doğru Saç Rengini Belirlemenin En Kolay Yolu Ne?

Eğer çok ayrıntılı düşünmek istemiyorsanız ve doğru saç renginizin hangisi olduğunu kısa yoldan öğrenmek istiyorsanız aynın karşısına geçin ve kaşlarınıza bakın. Kaş renginizden 2 ton daha açık renkler ve aynı zamanda 2 ton daha koyu olan renkler sizin için en doğru saç rengi olacaktır.