Saçlarınızın seyrek olmasından şikayet ediyorsanız gölge işlemini yaptırarak daha yoğun bir görünüm almasını sağlayabilirsiniz. Bu işlem aynı zamanda saçlara ışıltı kazandırmak ve daha hareketli görünmesini sağlamak amacıyla da yapılabiliyor. Peki, saç nasıl gölgelendirilir ve hangi renkler tercih edilebilir? Öncelikle gölge uygulamasının aklınıza gelebilecek tüm saç renklerine yapılabildiğini belirtmek gerekir.

Bu işlemde saçlar önce tutamlara ayrılır. Sonrasında ise bu tutamlar arasından ince tutamlar seçilir ve saçın orta kısmından başlanarak bir ya da iki ton daha açık renkteki boya uygulanır. Bu işlem saç nasıl gölgelendirilir sorusunun tam olarak yanıtı değil. Aynı zamanda işlem tamamlandıktan sonra saça cila uygulaması yapılır.

Gölge İşlemi Saça Ne Kazandırır?

Bu işlem saçın aynı rengin iki farklı tonu kullanılması nedeniyle daha gür görünmesini sağlar. Ayrıca saçınıza kazandırdığınız tüm modellerin daha güzel ve daha gösterişli görünmesi de mümkün olacaktır. Elbette düz ve sıkıcı bir renk kullanımı yerine daha haraketli bir saç görünümü cazip bir seçenek olabiliyor.

Siz de saçlarınıza gölge işleminin yapılmasını sağlayabilirsiniz. Saça herhangi bir zarar vermiyor ve her saç rengi için bu işlem uygulanabiliyor. Özellikle dalgalı saçlara sahip olanların bu uygulamayı mutlaka denemesi gerekir. Oldukça şık bir görünüm sunan gölge uygulaması sayesinde saçlarınızın daha doğal bir duruş alması da mümkün olabilir. Çünkü dip bölümler hafif daha koyu görünecek, uç kısımlar ise güneşten rengi açılmış bir görünüm alacaktır.