Her yıkama sonrasında saçlarınıza bakım yapmak için kullandığınız saç kremleri aslında farklı alanlarda da işe yarayabiliyor. Saçların ihtiyacı olan nemi kazandıran, daha kolay taranmasını ve daha kolay şekil almasını sağlayan saç kremleri içerisinde bol miktarda vitamin ve mineral de barındırabiliyor. Eğer kaliteli bir saç kremini tercih ettiyseniz her yıkama sonrasında saçlarınızı beslemiş olursunuz. Peki, saç kremleri sadece bu amaçlara mı hizmet ediyor?

  • Saçları Düzleştirmek İçin

Saç kremini kuru saça uygulayarak saçlarınızın daha düz görünmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için sprey başlıklı olan temiz bir kutunun yarısına saç kremi koyun. Üzerini de suyla doldurun ve iyice çalkalayın. Saçlarınıza az miktarda püskürtün ve tarayın. Çok daha düz göründüklerini hemen fark edeceksiniz. Ayrıca saçlarınızda kabarmayı da önleyecektir.

  • Tuzdan ve Klordan Korumak İçin

Yaz boyunca denizdeki tuz ya da havuzdaki klor saçlara çok büyük zarar veriyor. Korumanın yolu ise basit: saç kremi… Saçlarınıza denize ya da havuza girmeden önce saç kremi sürün ve birkaç dakika bekleyin. Bu sayede tuzun ya da klorun saçlarınıza vereceği zararı en aza indirgemiş olacaksınız.

  • Makyaj Fırçalarını Yumuşatmak İçin

Saç kremi makyaj yaparken kullandığınız fırçaları temizledikten sonra yumuşatmanızı da sağlar. Bildiğiniz gibi makyaj fırçalarını bebek şampuanı ile düzenli olarak yıkamak gerekir. Ancak bu durum fırçaların zamanla sertleşmesine sebebiyet verir. Bunu önlemek için yıkama sonrasında saç kremi sürerek fırçalarınızı 5 dakika bekletin. Duruladığınızda yumuşacık olduklarını göreceksiniz.

  • Ayakkabılarınızı Temizlemek İçin

Ayakkabılarınızı temizlemek için özel malzemeler kullanmanıza gerek yok. Saç kremi sürdüğünüz bir bezle sildiğinizde hem temizlemiş hem de kuruyarak çatlamalarını önlemiş olursunuz. Saç kremi tıpkı saçlar gibi ayakkabılara da bakım yapıyor.