Kadınların büyük bölümü saçlarının çok yavaş uzamasından şikayet eder. Oysa saçların sanıldığı kadar yavaş uzamasından ziyade uçlarının kırılarak dökülmesinden kaynaklanan bir sorun yaşanır. Yani saçlar aslında bir yandan uzar ve diğer yandan da uçları sürekli kopar ve dolayısıyla saç uzun bir form kazanamaz. Bu durumda saç kırıklıkları nasıl önlenir sorusunun yanıtının aranması gerekir.

Öncelikle saçların kırılmasının nedeninin bilinmesi lazım. Saç uçları en çok kuruluktan yani nem kaybından kırılır. Aynı zamanda fön, maşa ya da saç düzleştirici gibi ısı ile saçlara şekil veren işlemlerin de saçlardaki nemin azalmasına neden olur. Kuruyan saçlar kırılmaya ve uç bölümleri çatallaşmaya başlar. Bu da kopmaları beraberinde getirir.

Saçların Kırılmaması İçin Ne Yapılmalı?

Bu durumda saç kırıklıkları nasıl önlenir sorusunu yanıtını öğrenerek uygulamanız lazım. Öncelikle saçlarınızın nem kaybetmesine neden olan işlemleri olabildiğince az uygulayın. Saçlarınızı taramadan önce nemlendirici spreylerden kullanabilirsiniz. Ayrıca her yıkamada mutlaka saç kremi de kullanmanız gerekiyor. Çünkü saç kremi saçlarınızı hem nemlendirir hem de daha kolay taranmasını sağlar.

Saç maskeleri de saçların kaybolan nem dengesini yeniden kazanmasını sağlayabiliyor. Mutlaka 10 günde bir saç maskesi ile saçlarınıza bakım yapın. Ancak kaliteli bir markanın ürününü kullanmayı unutmayın. Eğer saçlarınızda çok fazla kırık varsa daha profesyonel bir bakım için kuaför salonumuza gelebilirsiniz. Randevu almak için iletişim sayfamıza tıklayın.