Eğer yakın zamanda kaynak saç uygulaması yaptırmayı düşünüyorsanız, bu işlemi nerede yaptıracağınızı titizlikle belirlemenizde fayda var. Seçeceğiniz saç kaynak merkezi mutlaka bu alanda profesyonel olmalı! Deneyimsiz ya da yeterince bilgi sahibi olmayan bir merkezde bu işlemi yaptırmanız halinde pek çok sorun yaşayabileceğinizi unutmayın. Bu sıkıntıların başında da doğal saçlarınıza zarar gelmesi riski var.

Aslında kaynak saç işlemi profesyonel bir saç kaynak merkezi tercih edildiğinde doğal saçlara hiçbir zarar vermeden gerçekleştirilebiliyor. Ancak bilinçsizce kaynak işleminin yapılması hem doğal saçlara da zarar gelmesine neden oluyor hem de kaynak işleminin kullanım süresi ciddi düzeyde azalıyor. Aynı zamanda konforlu bir kullanım şansına sahip olmanız da zor.

Saç Kaynak Merkezi Nasıl Seçilmeli?

Öncelikle daha önce bu uygulamanın seçtiğiniz merkezde yapılıp yapılmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. Deneyimsiz olan mekanlara saçlarınızı emanet etmeyin. Aynı zamanda ne tür kaynak saçları kullandıklarını da sorgulamalısınız. Çünkü piyasada gerçek saçlarla birlikte yapay saçlar da bulunuyor. Suni saçlar maalesef doğal görünmediği için saçlarınıza da ciddi zararlar verebiliyor. Bu nedenle tercihinizi gerçek saç kullanan yerlerden yana yapmalısınız.

Kaynak İşlemi Saçları Döker mi?

Bu konuda söylenenlerin şehir efsanesinden ibaret olduğunu bilmelisiniz. Eğer doğru şekilde uygulanırsa kaynak işlemi saçlara herhangi bir zarar vermez ve saçlarda dökülmeye neden olmaz. Kaynak saçlar çıkarıldığında çok sayıda saç telini dökülmüş şekilde görmenizin nedenini açıklayalım.

Herkes günde 50 ila 100 tel arası saç kaybeder ve bu durum son derece normaldir. Kaynak işlemi yapıldığında kökten ayrılan saç telleri kaynak bağlantısı nedeniyle düşemez ve saçların arasında kalır. Kaynak saçlar çıkarıldığında bu saç telleri de çıkar ve saçlarda dökülme olduğu izlenimine neden olabilir. Aslında bu teller zaten doğal süreçte dökülen ancak düşemeyen saç telleridir.