Saçlarınızı dalgalandırmak için mutlaka saç maşası kullanmanız gerekmiyor. Üstelik maşa gibi ısı yolu ile saçları şekillendirmenin saç tellerine çok ciddi zararlar verdiğinizi de dikkate alın. Bu nedenle olabildiğince alternatif yöntemleri alışkanlık haline getirmeye özen gösterin. Sizler için saçlara muhteşem dalgalar kazandırmanın birkaç yolunu aktaracağız.

Kıvırcık saçlara sahipseniz saçlarınıza önce şekillendirme köpüklerinden sıkın ve yedirin. Ardından başınızın tam tepe noktasına bir atkuyruğu yapın. Saçlarınızın bu şekilde kurumasını bekleyin ya da saç kurutma makinesiyle kurutun. Ardından saçlarınızı açın ve muazzam dalgaların keyfini sürün.

Düz saçlara sahipseniz saçınıza önce dalgaları belirginleştirme özelliğine sahip olan saç köpüklerinden sıkın. Ardından saçınızı dört parçaya ayırın. Her bir saç parçasını elinizle kıvırın. Saç diplerine kadar kıvırdıktan sonra bırakmadan saç kurutma makinesiyle tamamen kuruyana dek kurutun ve ardından tutamı bırakın. Aynı yöntemi saçınızın diğer bölümlerine de uygulayın. Kalıcı ve şık bir dalga elde edeceksiniz.

Örgü ile Saç Dalgası Yapmak

Saçlarınız dalgalı, kıvırcık ya da düz olabilir. Düzenli ve güzel görünen saç dalgası elde etmeniz için bir yöntem daha açıklıyoruz. Saçlarınızı eğer sık dalgalı olmasını istiyorsanız 8’e, daha seyrek dalgalı olmasını istiyorsanız 4’e ayırın. Ardından saçlarınıza şekillendiren köpükten sıkın ve diplerine kadar sıkıca örün. Bu şekilde kurutun. Örgüleri açtığınızda gördüğünüz saç bukleleri sizi kendine hayran bırakacak. Üstelik bu yöntem saça zarar da vermiyor.

Saç uçlarında dalga, üstünde düzlük istiyorsanız saçınızı kuruyken atkuyruğu yapın. Sadece kuyruk bölümüne şekillendiren köpükten sıkın ve bu bölümü ikiye ayırarak örün. Kuruttuktan sonra örgüleri ve at kuyruğunu açın. Saçlarınızın sadece alt kısmında gayet düzgün su dalgası kıvamında dalgalar elde edeceksiniz.