Saçlarınıza dilediğiniz rengi kazandırmanız mümkün oluyor. Gelişmiş tekniklerle hazırlanan saç boyaları artık çok daha zengin bir renk skalası sunuyor. Ancak kadınlar saç boyalarının saçlarına ciddi zararlar vermesinden endişe ediyor. Peki, saç boyası saçı yıpratır mı ve yıpranma durumunda ne yapmak gerekiyor. Konuyu birlikte ele alalım.

Saç boyaları elbette kimyasal maddeler içeriyor. Bu nedenle saç boyası saçı yıpratır mı sorusunun yanıtı “hayır” olamaz. Elbette saç boyaları az da olsa saçı yıpratabiliyor. Fakat sanıldığı gibi saçlarda çok ciddi hasarlar oluşmasına neden olmuyor. Sadece saçlarda kurumaya sebebiyet verebiliyor. Fakat düzenli olarak saç bakımı yapmanız bu hasarı ortadan kaldırmanızı sağlayabilir. Yapmanız gereken sadece saçlarınızı nemlendirmek olacak.

Saç Boyama Sonrasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Saçlarınızı her yıkamadan sonra saç kremi kullanarak da nemlendirebilirsiniz. Ancak kremliyken en az 3 dakika beklemeniz ve saç kremini saç diplerine sürmemeniz lazım. Bu sayede saçınızın boyama işlemi nedeniyle kaybettiği nemi yeniden kazanmasını sağlayabilirsiniz. Saç maskeleri de saç bakımında oldukça etkin ürünlerdir.

Haftada 1 defa saç maskesi ile evde saç bakımı yapabilirsiniz. Aynı zamanda ayda 1 defa kuaför salonlarında yaptırabileceğiniz profesyonel saç bakımı uygulaması da saçlarınızın boyama işlemine karşın eskisinden çok daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Dolayısıyla saç boyası ile saçlarınıza istediğiniz rengi kazandırabilirsiniz. En başarılı saç boyası uygulamaları için sizi en kısa zamanda salonumuza bekliyoruz.