Son yıllarda kadınların adeta imdadına yetişen saç botoksu uygulanan işlemler nedeniyle zarar görmüş olan saçların yeniden sağlıklı bir görünüm kazanması için gerçekleştirilen işlemdir. Hasar gören, aşınan saçlar için uygulanan saç botoksu, saçlı derinin nefes almasını sağlıyor ve aynı zamanda kan dolaşımını da hızlandırıyor. Saçlar köklerinden canlanmaya başlıyor.

Saçların ihtiyacı olan vitaminleri, amino asitleri ve proteinleri içeren  saç botoksu saçlara bakım yapıyor ve saç tellerinin yeniden sağlıklı görünmesi için ihtiyacı olan içerikleri karşılıyor. Bir anlamda bu botoks işlemi ile yıpranmış olan saçlarınızı kestirmek yerine onları yeniden kazanmanız mümkün hale geliyor. Daha yumuşak, daha parlak ve elbette daha sağlıklı görünen saçlarda saç botoksunun etkisi 5 ila 6 ay sürebiliyor.

Saç Botoksu Ne Sıklıkla Yapılmalı?

Eğer saçlarınızı boyuyorsanız ya da haftada 1 defa da olsa maşa, düzleştirici kullanıyor fön çektiriyorsanız yılda 2 defa saç botoksu yaptırmanızı öneririz. Bu sayede saçlarınızın çok daha güzel görünmesini kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Ancak bu işlemde deneyim ve profesyonellik çok büyük önem taşıyor.

Amatör salonlarda uygulanan saç botoksu işlemlerinden başarılı bir sonuç beklemeyin. Bu işlemde kullanılan malzemeler kadar uygulamanın doğru yapılması, doğru süre boyunca beklenmesi gibi pek çok unsur büyük önem taşıyor. Bu nedenle sizi de kuaför salonumuza bekliyoruz. Randevu alarak salonumuza geldiğinizde saç botoksu ne kadar ya da etkisini ne zaman görebilirim gibi soruların yanıtlarını da öğrenmiş olacaksınız.

WhatsApp Randevu