Saçlarınızda olmasını istediğiniz renk, mevcut renkten çok daha açıksa bu durumda saçınızın rengini açmanız gerekecek. Bu noktada saç açıcı nasıl kullanılır sorusu yanıtını arıyor. Saç açma işlemi genellikle oryal denilen bir malzeme ile yapılır. Fakat saçlarınızın sağlıklı olması gerektiğini unutmayın. Çünkü oryal sağlıksız saçlarda kopma ve yanma gibi çeşitli zararlar verebiliyor.

Saç açıcı kullanmadan önce saçlarınızın kirli olması gerektiğini unutmayın. Yeni yıkanmış saça oryal sürmeyin. Oryal tek başına kullanılmıyor. Saç açıcıyı oksidan ile karıştırmanız gerekiyor. Saçlarınızı kaç ton açacağınıza bağlı olarak ne kadar açısı ve ne kadar oksidan kullanmanız gerektiği değişecektir. Bu yüzden sizlere net bir oran veremiyoruz.

Saç Açıcıyı Saçınızda Çok Bekletmeyin!

Saç açıcılar alerjik risk taşıdığından uygulamadan önce cildinize çok az miktarda sürerek 1 saat bekleyin. Eğer alerjik reaksiyon olmazsa saçınıza uygulayabilirsiniz. Boyama fırçası ile hazırladığınız karışımı saçınıza hızlıca sürün ve 30 dakika bekleyin. Daha uzun süre beklemeniz pek çok sorun yaşamanıza neden olabilir. 30 dakika sonra saçınızı mutlaka yıkayın.

Boyama sonrasında saçlarınızı kalın dişli bir tarakla tarayın. Böylece tümüne açıcının ulaşmasını sağlamış olursunuz. Eğer açıcı karışımı saçınıza düzgün şekilde yayılmazsa nahoş bir renk görünümü ortaya çıkabilir. Önce durulama yapın ve saçınızdaki açıcıyı arındırın. Sonrasında şampuanlama ve ondan sonra da mutlaka saç kremi uygulayın. Açıcı kullandıktan sonra saç bakımı yaptırmanızda da fayda var.