Saç modeliniz ile romantik duruşunuzu güçlendirmek isterseniz tercihinizi günlük hayatınızda dahi romantik saç modelleri yönünde kullanabilirsiniz. Pek, hangi saç modelleri ile bu duruşu yakalamanız mümkün olabilir? Öncelikle romantizm dendiğinde ilk olarak akla dalgalı saçların geldiğini sakın unutmayın.

Dalgalı Saç Modelleri

Son derece bakımlı ve şık görünüyor olmasıyla da sıklıkla tercih edilen dalgalı saç modelleri günlük hayatınızda vazgeçilmezlerinizden biri olabilir. Eğer saçlarınıza sürekli maşa yaparak zarar vermek istemiyorsanız bigudi kullanarak düzenli ve güzel dalgalar elde edebilirsiniz. Ayrıca saçlarınızı ıslakken örerek bu şekilde kurumasını sağlamanız da harika dalgalar yakalamanız için yeterli olacaktır.

Topuz Modelleri

Romantik saç modelleri arasında dalgalı saçlarla sıkı bir rekabet içerisine girebilecek olan topuzlar da yer alıyor. Dağınık topuzlar kadınları çok daha çekici gösterebiliyor. Bu nedene günlük hayatınızda ya da iş hayatınızda mutlaka sıklıkla topuz modellerine yer verin. Topuz yapmak için tel tokalardan yardım alabilirsiniz. Saçınız ile aynı renk olan tel tokalarla gün boyunca formunu koruyacak topuzlar elde edebilirsiniz.

Örgüler

Örgüler de her dönemde tercih edilen ve gayet romantik bir havası olan saç modelleri arasında yer alıyor. Bu yüzden saçlarınızı örmekten asla çekinmeyin. Balıksırtı örgüler daha özenli ve bakımlı bir saç görünümü sunduğundan önceliğiniz balık sırtı örgüler olabilir. Ancak bu model daha fazla zaman isteyebiliyor ve dolayısıyla diğer düz örgüleri de mutlaka kullanmanız gerekebilir. Saçlarınızı ördüğünüzde şık saç aksesuarların da kullanabilirsiniz.