Saçlarınızda yenilik istiyorsanız önceliğiniz röfle uygulaması olabilir. Çünkü röfle saç modelleri 2018 yılında da popülerliğini korumaya devam ediyor. Bu uygulama ile saçlarınızda iki farklı ton bulunuyor ve aynı zamanda saç renginin açılması için de tercih edilebiliyor. Son dönemde röfle uygulamasının en çok sarı saçlarda karşımıza çıktığını da belirtmeliyiz. Koyu tonların açılması için harika bir uygulama olabiliyor.

Koyu tonlarda olan saçlar için de röfle işlemi yapılabilir. Ayrıca bu uygulama için saçın mutlaka uzamış olmasını beklemeyin. Kısa saçlarda da harika bir efekt elde etmek için işlem uygulanabilir. Saçlara ışıltı kazandıran ve aynı zamanda daha yoğun görünmesine de olanak tanıyan röfle saç modelleri kullanışlı olmaları ile de dikkat çekiyor.

Röfleli Saç Uzadığında Ne Olur?

Saçlarınıza röfle işlemini yaptırdığınızda uzaması halinde işlemin dip röfle olarak uygulanması yeterli olacaktır. Dip röfle ile saçlarınızın uzayan bölümleri de mevcut renkle aynı şekilde boyanır. Saçınızın uzama hızına bağlı olarak dip röfle işlemini kaç hafta aralıklarla yaptırmanız gerektiği bilgisi değişecektir. Ancak genellikle 2 aylık bir süreçten söz edebiliriz. Eğer saçınız çok hızlı uzamıyorsa 2 ayda bir dip röfle yaptırarak saç renginizi koruyabilirsiniz.

Röfle sonrasında saçlarınıza farklı bir renk kazandırmanız da mümkün olabilir. Bir süre kullandıktan sonra röfleden sıkıldıysanız boyama işlemi ile renginin değişmesini sağlayın. Ancak çok koyu renklerden çok açık renklere tek bir işlemle geçiş yapılması sıkıntılı olabilir.

Örneğin kadife siyah tonundan platin sarı tonuna geçiş yapmanız bir anda olmaz. Mevcut rengi akıtılması için ekstra bir işlem yapılması gerekir. Röfle uygulaması ile saçlarınıza bambaşka bir hava katmak için bizi arayabilir ve randevu talep edebilirsiniz. Salonumuzda tüm renkler için röfle uygulaması gerçekleştiriliyor.