Alışılmış güzellik normlarını yıkan saç tasarımları, trendleri de yerle bir edebiliyor. Yeni dönem saç dizaynlarını incelediğinizde birkaç sıra dışı kullanım sizin de gözünüze çarpacak. Bu trendlerin başında gökkuşağının renklerini saçlara kazandırmak geliyor. Sıra dışı neon renklerle boyanan saçlar iddialı bir duruş sergilerken, saçların bir bölümünü kazıtmak da bu trende eşlik ediyor. Son olarak klasik güzellik normlarını alt üst eden trend rengarenk saç tokaları oldu.

Sıra Dışı Stillere Hayat Veren Saç Trendi

2017 ilkbahar ve yaz sezonunun başlamasıyla birlikte yükselişe geçen bu trend saçları canlı ve pastel renk tonları ile buluşturuyor. Bu buluşmayı sağlayan da rengarenk tokalar oluyor. Saçlara çocuksu bir güzellik kazandıran bu tokalar kadınların makyaj masalarında fazlasıyla bulunduğundan evde kolaylıkla uygulanabiliyor.

Saçlarda küçük topuzlar yapmak için renkli saç lastiklerini kullanabilirsiniz. Hafif pop bir güzellik ortaya çıkarabilen bu trendi uygulamak için bol miktarda toka kullanmanız gerektiğini de unutmayın. Birkaç farklı renkte tokayı yan yana takarak da bu renkli ve pop saç trendini hayata geçirebilirsiniz. Kısa saçlı olanlar tercihini klipsli ve renkli tokalardan yana kullanabilir. Kısa saça da uyarlanabilen bu trend aslında tüm saç modelleri ile uyum sağlayabiliyor.

Renkli Saç Aksesuarlarını Deneyin

 İlkbahar/yaz sezonunda hayatımıza giren renkli saç aksesuarları da bu trendi uygulamak için kullanılabilir. Metal ya da renkli iplerin malzeme olarak kullanıldığı saç aksesuarları saçlarda karışık ancak bir o kadar da dinamik bir duruş ortaya çıkarıyor. Üstelik bu aksesuarlar çocuksu bir güzellik yakalamak için tercih edilebilecek malzemeler arasında yer alıyor.