Sabahları hızlı bir şekilde hazırlanarak evden çıkmanız gerektiğinde, saçlarınıza bir türlü şekil veremiyorsanız, pratik saç toplama modelleri hakkında biraz daha fazla bilgi edinmeniz gerekir. Eğer pratik bir şekilde saçlarınızı toplamayı alışkanlık haline getirirseniz, saçlarınıza bir model kazandırmak için ayırdığınız zamandan da hatırı sayılır bir tasarruf elde etmiş olacaksınız.

Öncelikle saçlarınıza tepe topuzu yapmak için çok uğraş vermenize gerek olmadığını belirtelim. Saçlarınızı tarayın ve kafanızı aşağıya doğru eğerek tepede elleriniz ile saçlarını toplayın. Sonrasında bir toka takarak, kalan saçlarınızı da dolayın ve topuz yapın. Yeniden bir toka takın ve saçlarınızın ön bölümünü düzeltin. Böylece pratik saç toplama modelleri arasından ilkini öğrendiniz.

Saçları Birkaç Saniyede Toplama Yöntemleri

Bir diğer yöntem de saçlarınıza arka topuz yapmanızı sağlıyor. Ensede saçlarınızı elinizle toplayın. Sonrasında aynı yöne doğru topladığınızı saçları kıvırın. Birkaç defa kıvırdıktan sonra toka ile tutturun. İşte bu kadar kolay bir şekilde saçlarınıza gayet muntazam bir model kazandırabilirsiniz. Bu arada saçları pratik şekilde toplayabilmek için farklı toka çeşitlerine de ihtiyacınız olabilir.

Ense topuzu ile de gayet şık bir saç modeli yapmanız mümkün oluyor. Ensede topladığınız saçlara halka şeklindeki tokanızı bir feda takın, saçlarınızı ikiye katlayın ve yeniden tokayı dolayın. Eğer saçlarınız uzunda bu işlemi bir kez daha yapmanız gerekebilir. Ense topuzunun son dönemde bir hayli popülerlik kazandığının altını çizelim.