Kadınların büyük bir bölümünün kısa saç modellerine sıcak baktığından söz edilemez. Aslında cesaret isteyen bu saç kesimleri arasında en çok tercih edilenler pixie saç kesimleri oluyor. Neredeyse erkek saçı kadar kısa uygulanan bu saç kesimlerinin her yüz tipine uygun olmadığı da bir gerçek. Elbette dileyen herkes saçlarınıza kısa modelleri kazandırabilir. Ancak söz konusu pixie saç kesimleri olduğunda yüz hatlarının daha fazla ortaya çıkacağı da asla gözden kaçırılmamalıdır.

Yeni Saç Kesim Trendi: Pixie

En yeni trendler arasında yer alan pixie saç kesimini uygulayan çok sayıda ünlü de bulunuyor. Özellikle ScarlettJohansson bu saç stili ile adeta bütünleşen isimlerden biri oldu. Saçlarını en iddialı pixie kesimler ile buluşturmasının yanı sıra son derece başarılı bir şekilde veriyor olması da kadınların bu isimden ilham almasını beraberinde getirebiliyor. Yeni sezonda bu trendin yükselişe geçeceği aşikar. Yani sokaklarda daha fazla kısa saçlı kadın görmeye hazır olun!

Pixie Kesim Saça Nasıl Şekil Verilir?

Bu saç kesimine sahipseniz birkaç farklı şekilde saçlarınıza muazzam bir görünüm kazandırabilirsiniz. Örneğin saçınızı her zaman ayırdığınız yönün tam tersine ayırın. Sonrasında fön çekerek saçlarınızın daha düz görünmesini sağlayın ve fön esnasında da hafifçe hacim kazandırın. Az miktarda jöle kullanarak saçınıza hafif ıslak bir duruş kazandırarak saça şekil verme işlemini sonlandırabilirsiniz.

Eğer ön bölümü uzun olan bir pixie saç kesimini tercih ettiyseniz uygulayabileceğiniz saç modellerinin sayısı da bir hayli artar. Ön kısımları havaya kaldırarak, sağa ya da sola yattırarak, alın kısmına yapışık gibi göstererek de saçlarınıza pek çok farklı görünümü kazandırabilirsiniz. En ince maşa ile saçlarınızın uç kısmına kıvrımlar kazandırmak da deneyebileceğiniz yöntemler arasında yer alıyor.