Perma işlemi çok farklı teknikler kullanılarak gerçekleştirilebiliyor. Bu teknikler arasından hangisinin tercih edildiği, kuaförün deneyimine ya da saçın yapısına bağlı olarak değişebilir. Aynı zamanda kişinin nasıl bir saç görünümü istediğine bağlı olarak da bu teknikler arasından seçim yapılabiliyor.

Genel Perma Tekniği

Genel perma işleminde bu uygulama için özel olarak üretilmiş olan büyük ebattaki bigudiler kullanılır. Saça sık bukleler kazandırmaz. Genel perma ile su dalgasına yakın kıvrımlar elde edilebilir.

Dip Perma Tekniği

Kısa saçlı kadınların saçına hacim kazandırmak için uygulanan dip perma tekniği sadece düz saça sahip olanlara yapılabilir.

Mandal Perma Tekniği

Saçın bazı bölümlerine uygulanan mandal perma tekniği ile son derece yumuşak ve doğal dalgalar elde edilir.

Yoğun Perma Tekniği

Bu perma tekniğinde farklı boylarda bigudiler kullanılır. Saçın üst bölümüne perma uygulaması yapılmaz. Dipler dışında kalan bölgelere uygulanır ve yoğun bir dalga görünümü elde edilir.

Nokta Perma Tekniği

Nokta perma tekniğinin amacı saça hacim kazandırmaktır. Bu nedenle saçın sadece tepe bölümüne ya da sadece yüz hattı çevresine uygulanır. Saça dalga kazandırmaz sadece daha kabarık bir duruş yakalamak amacıyla yapılır.

Dalgalı Perma Tekniği

Dalgalı perma tekniğinde saça farklı dalga boyları kazandırılır ve karışık bir dalga görünümü elde edilir. Uzun saçlar için ideal olan dalgalı perma tekniğinde saçın bazı bölümleri de düz bırakılır.

Spiral Perma Tekniği

Uzun bigudiler kullanılarak uygulanan spiral perma tekniği ile romantik saç dalgaları elde edilir. Düzgün bir dalga görünümü elde edilmek istendiğinde spiral perma tekniği tercih edilebilir.