Daha kısa bir saç modeline ihtiyaç duyuyorsanız birden saçlarınızı kısaltmanız gerekmiyor. Orta boy olan saç modelleri arasından yüz şeklinize uygun olan bir saç dizaynını tercih edebilirsiniz. Son derece modern bir görünüme sahip saç modelleri aslında kullanım bakımından da kadınlara büyük bir konfor sunuyor. Kaküllü ya da perçemli olan saç kesimleriyle saçınıza model kazandırmak için çok uğraşmanız gerekmiyor.

Perçemli Orta Boy Saç Modellerini Deneyin

Orta boy saç kesimleri çalışan kadınlar için adeta biçilmiş kaftan. Özellikle hafif perçemli olan kesimler iş kıyafetleri ile bütünleşerek gayet şık bir görünüme bürünebiliyor. Açık renklerde olan saçlarda daha fazla ön plana çıkan perçemler yüze ve saça bir hareket kazandırıyor. Sadece hafif kabartarak ve düzelterek şık bir saç modeline sahip olabilirsiniz. Her sabah dakikalarca saçlarınıza zaman ayırmak zorunda kalmazsınız.

Kolay Şekil Alan Kaküllü Orta Boy Saç Modelleri

Dağınık saç görünümünden hoşlananlar kaküllü orta boy saç modellerine yönelebilir. Eğer saçlarınızda hafif dalgalar varsa kakülleri düzelterek ve saçınıza hafif bir şekil vererek evden çıkabilirsiniz. Bu saç modeli genellikle etnik stile sahip olanlar tarafından da sıklıkla tercih ediliyor. Kakül kesimi saçları geç uzayanlar için ideal olmayabilir. Daha önce hiç kakül kullanmadıysanız kısa süre sonra pişman olma ihtimalinizi de düşünmenizi öneririz.

Katlı Orta Boy Saç Modelleriyle Gür Saçlar

Saçları seyrek olanlar ise katlı bir kesime sahip orta boy saç modellerini seçebilir. Katlı kesimler her daim saçların daha gür görünmesini sağladığı için hacimli bir duruş sergileyecektir. Katlı kesimlerin şekil vermek için biraz daha fazla zaman ayırmanız gereken kesimler olduğunu da unutmayın. Fakat muhteşem duruşu ayırdığınız bu zaman da değer.