Her dönemde yeniden hayat bularak saç tasarımları arasındaki yerini daha da sağlamlaştıran saç örgüleri bu defa en trend saç modellerinden biri olmayı başardı. Özellikle Londra Moda Haftası’nda mankenlerin saçlarını süsleyen birbirinden farklı saç örgüleri yeni formları ile tüm dünyada tercih edilmeye başlandı. Sıcak yaz günlerinde uzun saçlı kadınlar için kurtarıcı bir model olan örgülerle yapılabilecek saç modelleri saymakla bitmiyor.

Saç Örgüsü Hangi Stiller ile Uyumlu?

Evde her kadının kolaylıkla uygulayabileceği bu modeller orijinal formları ile güzelliğinizi de ön plana çıkarabilir. Üstelik saç örgüsü ile dilediğiniz her türlü atmosferi de yaratmanız mümkün olabiliyor. Romantik örgülerle yapacağınız romantik soft bir makyaj, son derece güzel bir duruş kazanmanıza yardımcı olabilir.

Saç örgüleri ile neo-gotik tarzınızı ön plana çıkarmanız da mümkün olabiliyor. Yeni nesil saç örgüsü modelleri dikkat çeken sıra dışı stilleri belirgin kılmak için de kullanılan saç modelleri arasında yer alıyor. Eklektik bir güzellik anlayışını canlandırmak ya da ön plana çıkarmak için de örgü saç modellerinden faydalanabilirsiniz.

Örgü ile Yapılan Saç Modelleri

Saç örgüleri yeni dönemde farklı saç modelleri ile bir arada da uygulanabiliyor. Örneğin saçınıza birkaç tutam örgü kazandırarak muhteşem bir topuz yapabilirsiniz. At kuyruğu için de örgülerin muhteşem duruşundan faydalanabilirsiniz. Elegan bir şıklık için günlük hayatınızda da örgülerden faydalanabilirsiniz. Bakıl sırtı saç örgüleri son dönemde klasik örgü şeklinden daha fazla tercih ediliyor.

Saçlarınıza yarım topuz yaptığınızda da bir ya da birkaç tutamı düzgün bir şekilde örebilir, daha hareketli bir saç görünümü elde edebilirsiniz. Sosyal aktiviteler ya da şık davetler öncesinde saçlarınızı örgü ile buluşturmak için kuaförlerden yardım almanızı öneririz. Düzgün ve kalıcı bir örgü için saçlarınızı profesyonel ellere emanet edin!